אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מרדכי הירשנבוים רוכש  מבי.ג'י.איי מניות בי.אס.די.קראון ב-8.6 מיליון דולר צילום: שאטרסטוק

מרדכי הירשנבוים רוכש מבי.ג'י.איי מניות בי.אס.די.קראון ב-8.6 מיליון דולר

בי.אס.די המחזיקה בשרשור ב-60% ביבואנית המזון ויליפוד - העסקה משקפת לבי.אס.די שווי של 70 מיליון דולר, 100% יותר משווי השוק של החברה הנסחרת בלונדון

17.01.2017, 21:30 | רעות שפיגלמן

איש העסקים החרדי מרדכי פרץ הירשנבוים הוא האיש שמבקש לרכוש לעצמו את השליטה בחברת בי.אס.די קראון - המחזיקה בשרשור ב-60% ביבואנית המזון ויליפוד.  

קראו עוד בכלכליסט

הירשנבוים, הפועל בעיקר בתחום הנדל"ן. רוכש למעשה מחצית מהאחזקה של בי.ג'י.איי (24%) בבי.אס.די קראון תמורת 8.6 מיליון דולר- מחיר המשקף לבי.אס.די שווי של 70 מיליון דולר - פרמיה של יותר מ-100% על שווי השוק של החברה הנסחרת בלונדון. 

בהתאם להחלטתו של השופט חאלד כבוב, בחודש ספטמבר התקיים תהליך של התמחרות על מניות בקבוצה, שבו השתתפו האחים צבי ויוסי ויליגר, ובעלי יבואנית המזון טעמן.

הרוכש עשוי להינות בעתיד מפיקדונות אבודים של בי.ג'.איי. לחברה יש פיקדונות בגובה של 43 מיליון דולר בשני בנקים – אוסטריה ואזרבייג'אן – פקדונות שמזה זמן מה לא מצליחה החברה לשים ידה עליהם. זאת משום שהבנקים בחו"ל טוענים לשעבוד של הפקדונות כלפי צדדים שלישיים. החברה טוענת לעוקץ שנעשה כלפיה בעניין זה, והיא חותרת לשחרור הסכום.  

אילוסטרציה, צילום: shutterstock אילוסטרציה | צילום: shutterstock אילוסטרציה, צילום: shutterstock

במקביל, בי.גי.איי שואפת לשים ידה על 19% ממניות נוספות של בי.אס.די על ידי הפעלת זכות סירוב ראשונה - על פי הסכם הצבעה בינה לבין החברה שמחזיקה בה - ישראל 18 של איש העסקים גרגורי גרוטובוי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות