אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יצחקי: דיון על הסדרה מחודשת של פעילות בזן עד סוף מרץ צילום: עמית שעל

יצחקי: דיון על הסדרה מחודשת של פעילות בזן עד סוף מרץ

בישיבת המועצה הארצית לתכנון ובנייה הודיע היו"ר כי בשל גילוי חריגות מהיתרי הפליטה של בזן, יש לדון מחדש בפעילותה

18.01.2017, 08:50 | אמיתי גזית

יו"ר המועצה הארצית לתכנון ובנייה אביגדור יצחקי הודיע אתמול בישיבת מועצה כי הדיון בבקשה לדון מחדש בהסדרת פעילות בזן יתקיים לכל המאוחר במרץ. בשל חוות דעתו של המשנה ליועמ"ש ארז קמיניץ, לפיה יש גילויים חדשים על חריגות מהיתרי הפליטה בבזן, קיימת הצדקה לדיון מחודש בנושא.

קראו עוד בכלכליסט

התוכנית להסדרת פעילות בזן מקודמת במוסדות התכנון כ־13 שנה. היא אושרה ב־2012 בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה, אך בעקבות אלפי התנגדויות היא נדונה בוועדת המשנה לערערים של המועצה. בתום הדיונים, שנפרסו על פני כארבע שנים, החליטה הוועדה לאשר את התוכנית, אך להגביל את השיעור שיותר לחברה לגדול לכ־20%. זאת תוך התחייבות כי שטח המיכלים וכמות הפליטה לא יגדלו.

ועדת המשנה לערערים היא הערכאה האחרונה בשרשרת התכנון, אבל בעקבות הביקורת הציבורית והתנגדות עיריית חיפה, ב־2016 הודיע שר האוצר משה כחלון כי המועצה הארצית לתכנון ובנייה תדון בתוכנית שוב. אלא, שבדיון שהתקיים בספטמבר התברר כי לא ברור אם למועצה יש סמכות משפטית לדון בתוכנית לאחר אישור הערכאה האחרונה. בשל כך, ביקש יצחקי את חוות דעתו של קמיניץ, שהודיע כי הדיון בסוגיית בזן אפשרי נוכח גילויים חדשים שלא היו ידועים לוועדת הערער. קמיניץ טוען כי לאחר שהתקבלה ההחלטה בוועדה, התריע המשרד להגנת הסביבה בפני בזן על חריגות מהיתרי פליטה. מנכ"ל בזן אבנר מימון אף זומן לשימוע.

"המסמכים המצורפים מורים כי יש עדיין לברר ברמה שמעל ספק סביר כי ההפרות אכן נעשו", כתב קמיניץ.

לפי קמיניץ, קודם לדיון בתוכנית, על המועצה להצביע לשאלה אם היא בכלל מוכנה לחזור ולדון בה. לפי קמיניץ, לא יתאפשר דיון מחודש בתוכנית להקמת חוות מיכלים במתחם קרקעות הצפון הסמוך לבזן.

אביגדור יצחקי , צילום: עמית שעל אביגדור יצחקי | צילום: עמית שעל אביגדור יצחקי , צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות