אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אזהרת רווח והורדת דיבידנד בענקית המו"לות הבריטית פירסון צילום: David Jones

אזהרת רווח והורדת דיבידנד בענקית המו"לות הבריטית פירסון

תחזית הרווח המעודכנת ל-207 עומדת על 630-570 מיליון ליש"ט - הרבה מתחת לתחזיות השוק. החברה מתכננת להתמקד במו"לות החינוך ולמכור את אחזקתה בהוצאת הספרים הגדולה בעולם פינגיוון רנדום האוס

18.01.2017, 11:55 | שירות כלכיסט
חברת המדיה פירסון (Pearson) הבריטית הודיעה היום (ד') כי היא מורידה את תחזית הרווח לשנה הנוכחית וכי בכוונתה להוריד את הדיבידנד בהתאם. במקביל הכריזה פירסון על תוכנית למכירת האחזקה שלה בהוצאת הספרים פינגווין רנדום האוס.

קראו עוד בכלכליסט

על פי התחזית המעודכנת התחזית היא שהרווח התפעולי ב-2017 יעמוד בטווח שבין בין 570 מיליון ליש"ט ל-630 מיליון ליש"ט. זאת בעוד שתחזיות האנליסטים מצפות לרווח של 681.9 מיליון ליש"ט. החברה מתכוונת להוריד השנה את גובה הדיבידנד, שעמד בשנה שעברה על 52 פני מניה, ברמה שתשקף את הירידה הצפויה ברווח.

החברה, שהיא המו"ל הגדולה בעולם של ספרי לימוד, ביטלה גם את יעד הרווח שלה ל-2018. זאת לאחר שמכירות ספרי לימוד להשכלה גבוהה בארה"ב נפלו ב-30% ברבעון הרביעי של השנה שעברה.

המכירה המתוכננת של האחזקה בפינגווין רנדום האוס (47%) היא ביטוי לכוונתו של המנכ"ל ג'ון פאלון למקד את החברה בעסקי החינוך וספרי הלימוד. זאת מתוך אמונה שניתן להחיות את המכירות - למרות הביקוש המקרטע לספרי לימוד, לצד הירידה במספר הנרשמים לאוניברסיטאות בארה"ב - כפי שנאמר בהודעת החברה עצמה. פירסון הוסיפה שיותר ויותר סטודנטים מעדיפים להשאיל ספרים ולא לרכוש אותם.

המכירה המתוכננת של האחזקה ברנדום האוס פותחת את הפתח לשותפתה במיזם ענקית המדיה הגרמנית ברטלסמן (Bertelsmann) להפוך לבעלת השליטה המלאה בהוצאת הספרים הגדולה בעולם - ברנדום האוס מתפרסמים בין היתר ספרי ג'ון גרישם, קן פולט וג'ורג' ר.ר.מרטין.

בפירסון מתכוונים להשתמש בהכנסות ממכירת האחזקה להשקעה בעסקים הנותרים, חיזוק המאזן והחזרת הון עודף לבעלי המניות. על פי חלק מההערכות, מחיר המכירה עשוי לעמוד על 1.2 מיליארד ליש"ט.

פירסון מכרה ביולי 2015 את העיתון פיננשל טיימס לניקיי היפנית עבור 1.3 מיליארד, וחודש לאחר מכן מכרה את האחזקה שלה במגזין האקונומיסט, שעומדת על 50% לאקסור (Exor) בעסקה בשווי 469 מיליון ליש"ט.

מטה פירסון בלונדון, צילום: David Jones מטה פירסון בלונדון | צילום: David Jones מטה פירסון בלונדון, צילום: David Jones

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות