אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גולדמן זאקס הפתיע לטובה ברבעון הרביעי; סיטי איכזב בשורת ההכנסות צילום: בלומברג

גולדמן זאקס הפתיע לטובה ברבעון הרביעי; סיטי איכזב בשורת ההכנסות

ענקיות הפיננסים המשיכו להציג תוצאות לרבעון הרביעי: גולדמן זאקס הציג רווח למניה של 5.08 דולרים, כאשר האנליסטים צפו רווח למניה של 4.82 דולרים. סיטי דיווח על רווח של 1.14 דולרים למניה

18.01.2017, 15:34 | שירות כלכליסט

גולדמן זאקס עקף את תחזיות הרווח וההכנסות לרבעון הרביעי. ענקית הפיננסים דיווחה היום (ד') על רווח למניה של 5.08 דולרים למניה, כאשר תחזיות האנליסטים צפו לחברה רווח למניה של 4.82 דולרים. הכנסות גולדמן זאקס עמדו על 8.17 מיליארד דולר, ותחזית ההכנסות עמדה על 7.72 מיליארד דולר.

קראו עוד בכלכליסט

ברבעון המקביל עמד הרווח למניה של גולדמן זאקס על 1.27 דולרים בלבד. זאת, לאחר שהחברה ספגה הוצאה חד פעמית של 5 מיליארד דולר בהסדר הפשרה שלה מול הרשויות בארה"ב על שיווק ניירות ערך מגובי משכנתאות במשבר הסאב פריים. בניטרול אותה הפרשה חד פעמית, עמד הרווח הנקי של הבנק על 4.68 דולרים למניה.

נראה כי משקיעים רבים ציפו לרבעון חזק מצד הבנק, שמנוהל על ידי לויד בלנקפיין. זאת בעיקר על רקע הדיווחים של וולס פארגו, ג'יי.פי מורגן ובנק אוף אמריקה בשבוע שעבר, שדיווחו על עלייה משמעותית בהכנסות ממסחר. למעשה, הבחירות בארה"ב הציתו גל של ספוקלציות והימורים שונים בשוק, מה שחיזק מאוד את הבנקים שעוסקים במסחר בוול סטריט. בנקים אלה גוזרים קופון על כל עסקה שמתבצעת, כך שכל הימור של משקיע גדול הופך לעלייה בהכנסות וברווח של ענקיות הפיננסים של ארה"ב.

מניית גולדמן זאקס עלתה ב-30% מאז הבחירות בארה"ב - מה שהפך את מניית הבנק לתורמת הגדולה ביותר לעליית דאו ג'ונס באותה תקופה.

במקביל דיווח גם סיטי על תוצאות הכספיות. הבנק איכזב בשורת ההכנסות אך עקף מעט בשורת הרווח - דיווח על הכנסות של 17 מיליארד דולר, כשהאנליסטים צפו לבנק שורת הכנסות של 17.3 מיליארד דולר. הרווח למניה עמד על 1.14 דולרים, כשתחזיות האנליסטים ניבאו רווח למניה של 1.12 דולרים.

לויד בלנקפיין , צילום: בלומברג לויד בלנקפיין | צילום: בלומברג לויד בלנקפיין , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות