אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מגדל פורשת מאיגוד חברות הביטוח: "נטפל ברגולציה בכוחות עצמנו"

מגדל פורשת מאיגוד חברות הביטוח: "נטפל ברגולציה בכוחות עצמנו"

החלטה זו התקבלה על רקע אי שביעות רצון מאופן הניהול של איגוד החברות בטיפול ברגולציה בכלל, ובהוראות ליישום משטר כושר פירעון חדש (סולבנסי), בפרט

18.01.2017, 15:12 | רחלי בינדמן

חברת הביטוח מגדל הודיע היום (ד') על פרישתה מאיגוד חברות הביטוח בישראל והתאחדות חברות לביטוח חיים. החלטה זו התקבלה על רקע אי שביעות רצון מאופן הניהול של גופים אלו בטיפול ברגולציה בכלל, ובהוראות ליישום משטר כושר פירעון חדש (סולבנסי), בפרט.

קראו עוד בכלכליסט

כפי שנחשף בחודש שעבר בכלכליסט, עופר אליהו, יו"ר איגוד חברות הביטוח התפטר מתפקידו לפני חודש לאחר שבאיגוד נפלה החלטה שלא לקדם בג"ץ נגד המפקחת על הביטוח דורית סלינגר והמגבלות שהציבה על חלוקת דיבידנדים בשל דרישות ההון המחמירות שהיא מיישמת. אליהו יצא בסערה מהישיבה בנושא לאחר שמנכ"ל כלל איזי כהן ומנכ"ל הראל מישל סיבוני ביקשו להוריד מסדר היום של האיגוד את הנושא הזה ולהתרכז באתגרים אחרים של האיגוד כמו פריסת משטר הסולבנסי על פני תקופה ארוכה יותר.

עופר אליהו - מגדל עופר אליהו - מגדל עופר אליהו - מגדל

מי שהחליף את אליהו הוא יאיר המבורגר, יו"ר חברת הביטוח הראל. נזכיר כי למגדל יש אינטרס בסיפור שכן בעל השליטה במגדל – שלמה אליהו נמצא במצוקת נזילות וזקוק לדיבידנדים ממגדל כדי לפרוע חובות למערכת הבנקאית, שסייעה לו במימון רכישת השליטה במגדל. מי שעומד בראש איגוד חברות הביטוח הוא גיא רוטקופף, לשעבר מנכ"ל משרד המשפטים ובתמורה לשכר בעלות של 1.8 מיליון שקל בשנה. מי שאישר את מינויו של רוטקופף לאיגוד הוא עופר אליהו.

ממגדל מסרו כי "קבוצת הביטוח הגדולה בישראל, אשר משרתת למעלה מ- 2 מליון לקוחות, למדה ומכירה את נושא הסולבנסי ויישומו, לרבות תהליך יישומו בחו"ל. הקבוצה סבורה שתהליך יישום הסולבנסי בישראל, במתכונת המוצעת על ידי הפיקוח על הביטוח, אינו דומה לזה המיושם באירופה ואינו נכון לענף הביטוח בישראל. זהו נושא חשוב אשר ראוי כי יטופל במקצועיות וברמה מערכתית כוללת – ולא בנושאים נקודתיים, כפי שקורה כיום - על מנת שלא לגרום לעיוותים מרחיקי לכת בפעילות ענף הביטוח בישראל. תוקף ההודעה האמורה על פי הוראות התקנונים של הגופים הנ"ל הינה לתום 2017, ואולם בהתאם להחלטה שהתקבלה, אין בכוונת החברה לטפל מעתה ואילך בנושאי הרגולציה השונים באמצעות גופים אלו אלא בכוחות עצמה, ועמדת גופים אלו לא תייצג את עמדת החברה".  

מאיגוד חברות הביטוח והתאחדות חברות לביטוח חיים בישראל נמסר: "אנו מצרים על פרישתה של מגדל, דווקא בעיצומו של הליך הידברות מתקדם עם רשות שוק ההון בישראל בנושא משטר סולבנסי 2. הפרישה תיכנס לתוקפה רק בתחילת 2018 ואנחנו מקווים שעד אז ימצא המנגנון שיותיר את ״מגדל״ באיגוד ובהתאחדות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות