אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איי.סי פאואר פרסמה תשקיף לגיוס 350 מיליון דולר בניו יורק צילום: בלומברג

איי.סי פאואר פרסמה תשקיף לגיוס 350 מיליון דולר בניו יורק

הגיוס, שתוכנן לשנה שעברה אך נדחה בשל תנאי השוק האמריקאי, יתבצע לפי שווי של 1.4 מיליארד דולר. בשלושת הרבעונים הראשונים של 2016 רשמה יצרנית החשמל הכנסות של 1.383 מיליארד דולר ורווח תפעולי תזרימי של 383 מיליון דולר

18.01.2017, 20:27 | גולן חזני

איי.סי פאואר פרסמה תשקיף לקראת הנפקתה הצפויה בבורסת ניו יורק בסוף הרבעון הראשון. החברה שבבעלות קנון, שבשליטת עידן עופר, רשמה הכנסות של 1.383 מיליארד דולר בתשעת החודשים הראשונים של 2016, ורווח תפעולי תזרימי (EBITDA) של 383 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

ההנפקה, שעל אודותיה פורסם לראשונה ב"כלכליסט", תוכננה לשנה שעברה אך נדחתה בשל תנאי השוק האמריקאי. החברה אמורה לגייס 350 מיליון דולר לפי שווי של 1.4 מיליארד דולר. את הגיוס אמורים להוביל בנקי ההשקעות מריל לינץ' וקרדיט סוויס.

איי.סי פאואר מרכזת את פעילות האנרגיה בקבוצה של עופר, שעד לפני שנתיים היתה תחת החברה לישראל. זו האחרונה פוצלה לשתי זרועות: בחברה לישראל נותרו האחזקות בכיל ובבזן, ותחת קנון הוכנסו צים, איי.סי פאואר, טאואר ומיזם המכוניות קורוס בסין.

עידן עופר, צילום: בלומברג עידן עופר | צילום: בלומברג עידן עופר, צילום: בלומברג

איי.סי פאואר מפעילה 17 תחנות כוח בהספק 3,900 מגה־ואט. אלה פזורות על פני 11 מדינות. עיקר הפעילות היא בפרו, שם החלה החברה את פעילותה ביבשת ובה היא מפעילה שלוש תחנות כוח. מלבדה יש תחנות בדרום אמריקה בניקרגואה, בצ'ילה, בפנמה, בגואטמלה, באל־סלוודור, ברפובליקה הדומיניקנית, בבוליביה, בקולומביה ובג'מייקה.

בישראל יש לחברה שני מוקדים: תחנה במפעלי נייר חדרה, שרכשה ב־2015, ותחנה במישור רותם. זו התגלתה רווחית במיוחד נוכח הסכמי אספקת חשמל ל־20 לקוחות עסקיים גדולים, בהם בית הזיקוק בחיפה וחברת אינטל. מתחילת הפעלתה ב־2013 הרוויחה התחנה 95 מיליון דולר, ויש לה הספק של 440 מגה־ואט. בהקמתה הושקעו 508 מיליון דולר. התחנה מהווה רק 11% מההספק המותקן הכולל של החברה, ומספקת רבע מהרווח התפעולי התזרימי שלה. החברה אמורה להקים תחנה דומה במגרש סמוך.

איי.סי פאואר קיבלה מקנון הלוואת בעלים ב־225 מיליון דולר, מתוכה שולמו כבר 75 מיליון דולר.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות