אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מסע הרכישות של מגוריט: במו"מ לרכישת 105 דירות להשכרה תמורת 175 מיליון שקל צילום: עמית שעל

מסע הרכישות של מגוריט: במו"מ לרכישת 105 דירות להשכרה תמורת 175 מיליון שקל

קרן הריט במו"מ לרכישת כ-25 יח"ד ברמת גן תמורת כ-50 מיליון שקל ומו"מ נוסף לרכישת כ-80 יח"ד ברמלה תמורת כ-125 מיליון שקל

19.01.2017, 09:03 | אורן פרוינד

יומיים לאחר שדיווחה על עסקה ראשונה מאז ההנפקה בספטמבר 2016, קרן הריט לדיור להשכרה מגוריט ישראל הודיעה היום (ה') על מו"מ לשתי עסקאות נוספות לרכישת 105 דירות להשכרה תמורת 175 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

מגוריט הודיעה כי היא מנהלת משא ומתן עם צד שלישי לרכישת כ-25 יחידות דיור ברמת-גן בתמורה (כולל מסים והוצאות נלוות)  של כ-50 מיליון שקל ומשא ומתן נוסף עם צד שלישי אחר לרכישת כ-80 יחידות דיור ברמלה בתמורה (כולל מסים והוצאות נלוות) של כ-125 מיליון שקל.

בהנחה שהיא תסגור את שתי העסקאות האלו, תהיה זאת העסקה השלישית שהיא מבצעת מאז שגייסה 240 מיליון שקל בבורסת תל אביב.

בעסקה הראשונה שנחתמה השבוע מגוריט תרכוש 34 יחידות דיור בפרויקט "מידטאון" בתל אביב שנמצא בבעלות החברות קנדה ישראל, אלקטרה בניה ויורוקום. מגוריט תשלם על הדירות האלו 71.4 מיליון שקל והיא תרכוש אותן לא מהחברות עצמן אלא ממשקיע זר שרכש את הדירות האלו מהחברות וכעת מכר אותן למגוריט.

אייל גבאי, יו"ר קרן הריט החדשה למגורים מגוריט, צילום: עמית שעל אייל גבאי, יו"ר קרן הריט החדשה למגורים מגוריט | צילום: עמית שעל אייל גבאי, יו"ר קרן הריט החדשה למגורים מגוריט, צילום: עמית שעל

מדובר בדירות בנות 3 חדרים בשטח ממוצע (נטו) של כ-70 מ"ר בתוספת 12 מ"ר מרפסת, כ-92 מ"ר ברוטו, הממוקמות בין הקומות ה-6-11 של הפרויקט, שעתיד להתאכלס בעוד כשנה. הדירות הנרכשות יושכרו לתושבי תל אביב הזכאים לדיור בר השגה, לתקופה של 10 שנים, לפי מחיר שכירות קבוע וצמוד למדד. לאחר התקופה הזו, ניתן יהיה להשכיר או למכור את הדירות, כבודדות, בשוק החופשי, ללא כל מגבלה.

פרויקט מידטאון הממוקם במפגש הרחובות נמיר ושאול המלך מכיל מגדל בין 338 יחידות דיור שיתפרשו על פני 50 קומות הבניין, כשלצידו מוקמים מגדל משרדים ושטחי מסחר. עסקת הרכישה של מגוריט מתבצעת לפי מחיר ממוצע של כ-2.1 מיליון שקל לדירה, כ-30 אלף שקל למ"ר נטו (לא כולל מרפסות), שלטענת מגוריט נמוך משמעותית בהשוואה לשוק החופשי.

מגוריט הוקמה על רקע הטבות מיסוי חדשות שהעניק משרד האוצר כדי לעודד השקעות בדיור להשכרה לטווח ארוך, על פיהן קרנות ריט שיתמקדו בתחום המגורים להשכרה בישראל, יוכלו לרכוש דירות במס רכישה מופחת בשיעור של 0.5%, בהשוואה למס רכישה בשיעור של 8% שמשלמים משקיעים הרוכשים דירות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
לא די בכך שכחלון מסלק משקיעים פרטיים
הוא גם משקר שזה לטובת המסכנים שיהיו אסירי שכירות לכל חייהם במקום אסירי משכנתא גזר דינם נחרץ לגור בשכירות ולממן את כחלון והטייקונים החדשים מנהלי קרן ריט מעניין שאת שכרם הוא לא מגביל. הם יגרפו מליונים על חשבון המסכנים וגם מהפכת האשראי של כחלון מטרתה לסמן אזרחים מי בעל יכולת ומי לא בכל מקרה זול זה לא יהיה לא לגור בשכירות של כחלון ולא האשראי של כחלון שר אוצר נוכל . מעניין מה המניע שלו לעשוק ולדפוק את המסכנים ולצאת רובין הוד? שגעון גדלות או תוכנית הרסנית נוספת לצבור הישראלי שלא מבין מה קורה פה
עושק המסכנים  |  19.01.17
לכל התגובות