אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמורפיקל תייצא את תוסף הסידן שפיתחה לטייוואן ווייטנאם בכ-5 מיליון דולר

אמורפיקל תייצא את תוסף הסידן שפיתחה לטייוואן ווייטנאם בכ-5 מיליון דולר

חברת הביוטכנולוגיה הישראלית מייצרת תוסף סידן אמורפי ייחודי שנספג בגוף פי 2 יותר מתוספי הסידן הגבישי הרגילים, ופועחלת מנס ציונה. הגיוס האחרון של החברה נעשה לפי שווי של 100 מיליון דולר

19.01.2017, 10:55 | גולן חזני
חברת הביוטכנולוגיה הישראלית אמורפיקל, חתמה על הסכמי יצוא של תוסף הסידן שפיתחה לטייוואן ווייטנאם. אמורפיקל שהוקמה ע"י יוסי בן, מייצרת תוסף סידן אמורפי ייחודי שנספג בגוף פי 2 יותר מתוספי הסידן הגבישי הרגילים, ופועחלת מנס ציונה. הגיוס האחרון של החברה נעשה לפי שווי של 100 מיליון דולר.

לפני חודשיים חנכה אמורפיקל מפעל חדש בערבה שבו מועסקים כ-60 עובדים ובו מייצרת החברה את טבליות הסידן האמורפי. המוצר מיועד לצרכנים שנוטלים תוספי סידן כדי להימנע מתופעות שליליות שונות של בריחת סידן, ובראשן אוסטיאופורוזיס. טייוואן נחשבת לאחד השווקים המפותחים ביותר כיום באסיה לתוספי סידן, ולאוכלוסייה בעלת מודעות גבוהה למחלות עצם מטבוליות. גם וייטנאם נחשבת לשוק צומח ומתפתח למוצרים שמיועדים למניעה וטיפול במחלות עצם ושברים.

תוסף הסידן של אמורפיקל תוסף הסידן של אמורפיקל תוסף הסידן של אמורפיקל

השווי המינימלי של שני ההסכמים הוא 5 מיליון דולר. החברה מצויה בהליכי אישור רגולטורי בשתי המדינות, כשהמוצר יימכר כתוסף תזונה ולא תרופה. המכירה בפועל צפויה להתחיל החל מאמצע 2017. התוסף של אמורפיקל, ששמו המסחרי הוא "דנסיטי", נמכר כבר בישראל, ולאחרונה קיבל אישור מכירה בצ'ילה. בקרוב צפויים אישור רגולטורי ותחילת מכירה שלו גם בסין. נוסף לכך מקיימת כיום החברה משאים ומתנים להחדרתו לעוד מדינות בדרום אמריקה ובאסיה.

הטכנולוגיה של אמורפיקל מבוססת על התחקות מדעית מדוקדקת אחר מנגנון ייצור הסידן של סרטנים כחולים, שמשילים שריון ומייצרים אותו מחדש תוך 3 ימים בלבד, באמצעות סידן אמורפי שאגור ומיוצב בגופם. מחקרים שונים שבוצעו בשנים האחרונות, בין השאר בבית החולים איכילוב על ידי פרופ' נחום ויסמן, לשעבר מנהל היחידה לתזונה קלינית, הוכיחו כי הסידן האמורפי נספג בגוף פי שניים יותר בהשוואה לסידן גבישי "רגיל" ובעל זמינות ביולוגית גבוהה יותר. לפיכך יש לו פוטנציאל יעילות גדול משמעותית במניעת דלדול עצם, עידוד בניית עצם ומניעת שברים.

 

הטכנולוגיה של אמורפיקל מבוססת על התחקות מדעית אחר מנגנון ייצור הסידן של סרטנים כחולים, שמשילים שריון ומייצרים אותו מחדש תוך 3 ימים בלבד, באמצעות סידן אמורפי שאגור ומיוצב בגופם. מחקרים שונים שבוצעו בשנים האחרונות, בין השאר בבית החולים איכילוב על ידי פרופ' נחום ויסמן, לשעבר מנהל היחידה לתזונה קלינית, הוכיחו כי הסידן האמורפי נספג כאמור בגוף פי 2 יותר בהשוואה לסידן גבישי "רגיל" ובעל זמינות ביולוגית גבוהה יותר. לפיכך יש לו פוטנציאל יעילות גדול משמעותית במניעת דלדול עצם, עידוד בניית עצם ומניעת שברים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות