אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

נתניהו בפתיחת החלק החדש של כביש 1: "רואים את האור בקצה המנהרות"

ראש הממשלה ושר התחבורה ישראל כץ חנכו את מנהרות הראל שיבטלו את הצורך לטפס בעליית הקסטל בדרך לירושלים. נתניהו: "נעלה את ירושלים לראש שמחתנו"

19.01.2017, 16:16 | עוזי בלומר

מנהרות הראל בכביש מספר 1 מתל אביב לירושלים נחנכו היום (ה') במעמד ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר התחבורה ישראל כץ. נתניהו אמר בנאומו כי "רואים את האור בקצה המנהרות. נעלה את ירושלים לראש שמחתנו".

המנהרות שאורך כל אחת מהן 850 מטר יבטלו את הצורך לטפס במעלה הקסטל בדרך משער הגיא לירושלים, והן ייפתחו לתנועת כלי רכב מחר בשעה 10 בבוקר. במקביל, ייפתח גם גשר מוצא הדרומי. בשלב ראשון, ייפתחו לתנועה שני נתיבים במנהרות הראל ובגשר מוצא החדש, והנתיב השלישי ייפתח בעוד מספר חודשים. ממשרד התחבורה נמסר, שהעפר שהוצא במהלך כריית מנהרות הראל מוחזר, ושימש למילוי ואדי ארזה, הנמצא מזרחית למנהרות, ומהווה חלק מפרויקט שדרוג כביש מספר 1, שעלותו נאמדת ב-2.5 מיליארד שקל.

השר כץ אמר בטקס חנוכת המנהרות, שבפסח 2018 צפויה תחילת הפעלתה של הרכבת המהירה שתעשה את הדרך מתל אביב לירושלים ב-28 דקות בלבד. הרכבת תגיע לבנייני האומה, ובהמשך תיחפר מנהרה שתאפשר לרכבת להגיע עד לכותל המערבי.

בנוסף, קרא כץ לנשיא ארה"ב הנבחר דונלד טראמפ, שייכנס מחר לתפקידו, לעמוד בהתחייבותו להעביר את שגרירות ארה"ב בישראל, מת"א לירושלים.

נחנכה מנהרת הראל בכביש מס נחנכה מנהרת הראל בכביש מס' 1 | צילום: דור מנואל נחנכה מנהרת הראל בכביש מס

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות