אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וול סטריט ננעלה בעליות אחרי השבעת טראמפ; ג'ים רוג'רס: "אם הוא מתחיל מלחמת סחר - תמכרו הכל" צילום: בלומברג, Shahar Azran

דיווח שוטף

וול סטריט ננעלה בעליות אחרי השבעת טראמפ; ג'ים רוג'רס: "אם הוא מתחיל מלחמת סחר - תמכרו הכל"

עליות שערים ביום השבעתו של טראמפ לנשיא. דאו ג'ונס עלה ב-0.5%, S&P 500 ונאסד"ק עלו ב-0.3%. באירופה חתמו המדדים את המסחר ביציבות - פוטסי הבריטי ירד ב-0.1%, דאקס הגרמני עלה ב-0.3% וקאק הצרפתי הוסיף 0.2%. הנפט עלה ב-2%

20.01.2017, 23:01 | שירות כלכליסט

שנגחאי ניקיי האנג סנג פוטסי דאקס קאק דאו ג'ונס S&P 500 נאסד"ק

23:00 - בורסות ניו יורק ננעלו בעליות ביום ההשבעה של טראמפ לנשיא. דאו ג'ונס עלה ב-0.5%, בעוד S&P 500 ונאסד"ק הוסיפו לערכם 0.3%. בסיכום שבועי רשמו המדדים ירידות קלות זה השבוע השני ברצף (S&P 500 ירד השבוע ב-0.2%, דאו ג'ונס איבד מערכו בסיכום שבועי 0.3%, וכך גם הנאסד"ק). במהלך יום המסחר לא נרשמו דרמות מיוחדות, ולא ניכרה השפעה של הנאום שנשא טראמפ על המדדים. לקראת סוף המסחר נודע כי אפל הגישה תביעה נגד קוואלקום על כמיליארד דולר. מניות קוואלקום ירדו הערב ב-2.4%.

22:50 - חברת אפל הגישה תביעה של כמיליארד דולר נגד קוואלקום המתכננת רכיבי מוליכים למחצה. לטענת אפל, "קוואלקום גובה תמלוגים עבור טכנולוגיות שאין להן שום קשר אליה". התביעה מגיעה, לאחר תביעה שהגישה נציבות הסחר האמריקאית נגד קוואלקום מוקדם יותר השבוע על "פרקטיקות לא הוגנות של רישוי פטנטים" מצד החברה. מניית קוואלקום יורדת כעת ב-2.2%.

21:00 - החוזים על הנפט עלו היום ב-2% וננעלו על 52.4 דולר לחבית, זאת על רקע ציפיות המשקיעים לפגישה שאמורה להתקיים בסוף השבוע בהשתתפות יצרניות הנפט הגדולות, ושבה אמורים האחרונים להציג אחדות שורות באשר לקיצוץ שעליו החליטה אופ"ק במכסות הנפט. בסיכום שבועי עלה מחיר הנפט ב-0.1% בלבד. החוזים העתידיים על זהב עלו היום ב-0.3%. מחיר המתכת היקרה ננעל על 1,204.9 דולר לאונקיה. בסיכום שבועי עלה מחיר הזהב ב-0.7%.

20:50 - גורו ההשקעות ג'ים רוג'רס אמר היום כי "יש הרבה אופטימיות סביב טראמפ. אנשים מתמקדים בצד החיובי. אבל הוא רוצה מלחמת סחר. אם זה קורה - תמכרו הכל".

ג ג'ים רוג'רס | צילום: בלומברג ג

19:20 - נכון לעכשיו השווקים לא מגיבים לנאומו של טראמפ. דאו ג'ונס ו-S&P 500 עולים ב-0.4%, ונאסד"ק מתחזק ב-0.3%. טראמפ חזר בנאומו על הבטחות הבחירות שנתן בעבר, חזר על מחויבותו לבניית תשיות בארה"ב, שם דגש על ייצור משרות בארה"ב וצריכת תוצרת ארה"ב, החזרת הייצור למדינה, הגנה על גבולותיה של המדינה, חיזוק הצבא ומסרים רבים אחרים שלא הפתיעו את מי שעקב אחרי הקמפיין של טראמפ.

18:55 - בעוד סגן הנשיא מייק פנס נשבע לתפקיד - המדדים בוול סטריט נסחרים בעליות קלות. דאו ג'ונס עולה ב-0.5%, S&P 500 עולה ב-0.4% ונאסד"ק מתחזק בשיעור דומה. אינדקס הדולר נסחר ביציבות - כאשר הסוחרים בעולם דבוקים למסכי הטלוויזיה ומחכים לנאומו הראשון של דונלד טראמפ כנשיא ארה"ב.הנפט עולה ב-2.3% ונסחר סביב 52.6 דולר לחבית.

טקס ההשבעה של טראמפ, צילום: איי אף פי טקס ההשבעה של טראמפ | צילום: איי אף פי טקס ההשבעה של טראמפ, צילום: איי אף פי

באירופה חתמו המדדים את המסחר ביציבות - פוטסי הבריטי ירד ב-0.1%, דאקס הגרמני עלה ב-0.3% וקאק הצרפתי הוסיף 0.2%.

16:30 - וול סטריט מחייכת לטראמפ, בינתיים: המדדים המובילים פתחו את המסחר בבורסות ניו יורק בעליות קלות, לפני השבעתו של הנשיא הנבחר. דאו ג'ונס פתח את המסחר בעלייה של 0.4%, נאסד"ק עלה ב-0.3%, ומדד S&P 500 הוסיף לערכו 0.1%.

14:05 - החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט נסחרים בשעה זו בעליות קלות, כשעיני המשקיעים נשואות לאירוע המשמעותי ביותר הערב - טקס השבעתו של דונלד טראמפ לנשיאות ארה"ב שייערך שעתיים וחצי לאחר פתיחת המסחר, ב-19:00 בערב שעון ישראל.

מניית ג'נרל אלקטריק יורדת בכ-0.6% במסחר המוקדם, לאחר שהחברה פרסמה את דוחותיה הכספיים לרבעון האחרון של 2016. הרווח ברבעון הרביעי של השנה שעברה תאם את התחזיות המוקדמות, אך ההכנסות נפלו מעט מתחת לתחזיות. הרווח הנקי נפל ב-45%  ל-3.49 מיליארד דולר, או 39 סנט למניה, מרמה של 6.28 מיליארד דולר או 64 סנט למניה ברבעון בשנה שלפני כן. בנטרול השפעות חד פעמיות עמד הרווח על 46 סנט למניה, בהתאם לקונצנזוס התחזיות. ההכנסות ירדו ב-2% לרמה של 33.09 מיליארד דולר, והחמיצו את התחזיות שעמדו על הכנסות של 33.94 מיליארד דולר ברבעון.

ג ג'נרל אלקטריק | צילום: בלומברג ג

13:00 - החוזים העתידיים על הנפט עולים היום (ו') בבורסת הסחורות של ניו יורק, שעות ספורות לפני השבעתו של הנשיא הנבחר דולנד טראמפ. החוזים למסירה בחודש פברואר עולים ב-1.2% למחיר של 52.73 דולר לחבית נפט מסוג WTI. "כולם מצפים לראות אם תפוקת הנפט האמריקאי באמת תעלה בעידן טראמפ", אמר סוחר מזוט סינגפורי, שהוסיף כי הוא מצפה לתנודתיות ב-100 ימיו הראשונים בבית הלבן. בתוך כך, המדדים בבורסות אירופה עברו לעליות.

אסדת נפט בטקסס, צילום: בלומברג אסדת נפט בטקסס | צילום: בלומברג אסדת נפט בטקסס, צילום: בלומברג

 

10:55 - המסחר באירופה, שנפתח מוקדם יותר הבוקר בירידות, עבר למגמה מעורבת, כאשר הבורסות בלונדון ובפרנקפורט יורדות בשיעור קל ואילו הבורסות בפריז ובמילנו בטריטוריה הירוקה. ראשת ממשלת נורבגיה ארנה סולברג, המשתתפתת בפורום הכלכלי העולמי בדאבוס, שוויץ, הדפה את הביקורות שהושמעו כלפי נשיא ארה"ב הנבחר ואמרה כי טראמפ הוא תומך גדול של ברית נאט"ו ושדרישותיו אינן שונות מאלו של קודמיו, בכל הקשור לענייני ביטחון. "כל מה שהוא רוצה זה שנשלם קצת יותר מהחשבון".

דונלד טראמפ ואשתו מלאניה, צילום: איי פי דונלד טראמפ ואשתו מלאניה | צילום: איי פי דונלד טראמפ ואשתו מלאניה, צילום: איי פי

10:30 - המסחר בבורסות אירופה נפתח הבוקר בירידות שערים של כ-0.3%, וזאת לקראת האירוע המרכזי הערב שבו יושבע דונלד טראמפ לנשיא ה-45 של ארצות הברית, בשעה 19:00 שעון ישראל. בתוך כך, המיליארדר ג'ורג' סורוס אמר בפורום הכלכלי העולמי הנערך בדאבוס, שוויץ, כי הוא בטוח שטראמפ ייכשל בתפקידו. המסחר בבורסות המובילות באסיה ננעל במגמה מעורבת. בורסת שנגחאי בלטה בעלייה של 0.7% לאחר נתוני צמיחה מפתיעים בסין. טוקיו עלתה ב-0.3% ובורסת הונג קונג ירדה ב-0.7%.

8:50 - המניות בסין עולות הבוקר (ו'), לאחר שהמדינה פרסמה נתוני צמיחה חזקים מהצפוי לשנת 2016. שאר הבורסות באסיה רושמות בשעה זו ירידות מתונות, על רקע חששות משקיעים מעידן טראמפ שיחל הערב ב-19:00, עם השבעתו לנשיאות ארה"ב.

הכלכלה השנייה בגודלה בעולם צמחה ב-6.8% ברבעון האחרון של 2016 לעומת הרבעון המקביל שנה לפני כן. זאת לאחר שלושה רבעונים רצופים שבהם נרשמה צמיחה של 6.7%. כלכלנים שהשתתפו בסקר של וול סטריט ג'ורנל העריכו כי הצמיחה ברבעון האחרון תעמוד גם על 6.7%. הצמיחה בסיכום שנתי עמדה על 6.7%.

בורסת שנגחאי, צילום: אי פי איי בורסת שנגחאי | צילום: אי פי איי בורסת שנגחאי, צילום: אי פי איי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות