אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ג'ורג' סורוס במצב רוח קרבי בדאבוס: "משוכנע שטראמפ ייכשל" צילום: בלומברג

ג'ורג' סורוס במצב רוח קרבי בדאבוס: "משוכנע שטראמפ ייכשל"

המיליארדר שמשתתף בפורום הכלכלי העולמי, לא חוסך בביקורת על הנשיא שיושבע הערב: "הרעיונות המנחים אותו סותרים". לדבריו, השווקים עדיין חוגגים, אך כשהמציאות תטפח על פניהם, הוא מאמין שההימורים שלו נגד השוק "ינצחו"

20.01.2017, 09:46 | שירות כלכליסט

ג'ורג' סורוס בטוח כי הנשיא הנבחר, דונלד טראמפ, שטקס השבעתו ייערך היום ב-19:00 , ייכשל - ואם אכן כך יהיה, הרי שהמשקיע המיליארדר מאוד ישמח.

קראו עוד בכלכליסט

"אני אישית משוכנע כי הוא עומד להיכשל... לא משום שאנשים כמוני רוצים בכישלונו, אלא משום שהרעיונות המנחים אותו הם ביסודם סותרים וסתירות אלו כבר באות לידי ביטוי בבחירת היועצים שלו", אמר סורוס בראיון בפורום הכלכלי עולמי המתקיים בדאבוס.

את הדברים אמר סורוס פחות מ-24 שעות לפני שטראפ יישא את שבועתו כנשיא ה-45 של ארה"ב. המנויים של טראמפ לחברי הקבינט נתונים לתהליך ביקורת קשה ולשימועים בקונגרס וטרם ברור אם יהיו מועמדויות שיידחו.

במהלך קמפיין הבחירות ב-2016, תרם סורוס כמעט 20 מיליון דולר למטרות שונות, ובכלל זה למעלה מ-10.5 מיליון דולר ליריבתו של טראמפ, הילארי קלינטון. כך על פי נתוני המרכז לחקר התרומות והלוביינג בפוליטיקה.

ג ג'ורג' סורוס בדאבוס. תמך בקלינטון | צילום: בלומברג ג

סורוס היה בלתי נלאה בביקורת שהטיח בטראמפ ובדאבוס לא חסך במילים נגד הנשיא-הנבחר. "כבר תיארתי אותו במתחזה וכנוכל ודיקטטור בפוטנציאל, אולם למעשה הוא רק דיקטטור בפוטנציאל משום שאני סמוך ובטוח שהחוקה ושמוסדות הממשל האמריקאים חזקים דיים... היא היה דיקטטור לו היה יכול להצליח בזה, אולם הוא ייכשל".

נצחונו המפתיע של טראמפ בנובמבר פגע בסורוס מעבר לאידיאולוגיה הפוליטית שלו - על פי הערכות הוא הפסיד 1 מיליארד דולר בעסקאות שעשה, שהיו אמורות להרוויח לו השוק היה יורד. אולם במקום זאת, חודש לאחר הבחירות, עשה השוק ראלי וסורוס הפסיד.

עם זאת, נכון לראיון בדאבוס, סורוס עודנו סבור שהשוק עומד בפני ירידה. "אי וודאות היא האויב של ההשקעות ארוכות הטווח. אני לא סבור שהשווקים יתפקדו טוב במיוחד. כרגע הם עדיין חוגגים, אולם כשהמציאות תטפח על פניהם", סורוס מאמין שההימורים שלו נגד השוק "ינצחו".

סורוס אמר שטראמפ יהיה דמות מעוררת מחלוקת ופילוג משום שכל מי שאינו מסכים עמו לא נחשב לחלק מהעם. "לא ניתן לצפות כיצד ינהג טראמפ משום שהוא לא ממש תכנן את הדברים עד הסוף. הוא לא ציפה לניצחון. הוא היה מופתע. הוא כל כך התעסק בבניית המותג שלו ובשיפורו באמצעות פנייה להמונים. רק כשהוא באמת נבחר הוא התחיל לחשוב ברצינות על מה באמת הוא הולך לעשות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות