אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אובר תשלם 20 מיליון דולר כדי להסדיר תביעה על הטעיית נהגים צילום: Uber

אובר תשלם 20 מיליון דולר כדי להסדיר תביעה על הטעיית נהגים

לפי מסמכי התביעה, אובר הטענתה נהגים לגבי הסכומים שירוויחו בעבודה עם אפליקציית הזמנת הנסיעות שלה וכן לגבי ההחזר להלוואות הסיוע לרכישת רכב

20.01.2017, 10:23 | עומר כביר
אובר (Uber) הסכימה לשלם 20 מיליון דולר בתביעה שהוגשה נגדה ושלפיה הטעתה נהגים לגבי הסכומים שירוויחו בעבודה עם אפליקציית הזמנת הנסיעות שלה - כך הודיעה אתמול נציבות הסחר הפדרלי של ארה"ב (FTC), שהגישה את התביעה.

קראו עוד בכלכליסט

על הסיכום דווח במקביל להגשת התביעה, שפרטיה פורסמו רק אתמול. לפי התביעה אובר אמרה שההכנסה השנתית החציונית של נהגים בשירות אוברX עומדת על יותר מ-90 אלף דולר בניו יורק ויותר מ-74 אלף בסן פרנסיסקו. ואולם, לפי ה-FTC, ההכנסה השנתית החציונית עמדה למעשה על 61 אלף דולר בניו יורק ו-53 אלף דולר בסן פרנסיסקו. בסך הכול, פחות מ-10% מהנהגים בערים אלו הגיעו או עברו את הסכום שאובר הציגה. כן נטען שבמודעות שהציגה באתרים דוגמת קרייגסליסט הבטיחה אובר הכנסות שעתיות גבוהות, אך הנהג הממוצע לא השתכר סכומים אלו.

אפליקציית אובר, צילום: בלומברג אפליקציית אובר | צילום: בלומברג אפליקציית אובר, צילום: בלומברג

בנוסף, טענה ה-FTC שאובר הטעתה נהגים בנוגע לתוכנית ההלוואות שלה, שנועדה לסייע להם ברכישת כלי רכב, ושסכום ההחזר שהם התבקשו לשלם היה גבוה משמעותית מהמובטח - בין 160 ל-200 דולר לשבוע במקום 119 עד 140 דולר לשבוע.

מכה קלה

20 מיליון הדולר שתשלם אובר ישמשו לפצות נהגים שנפגעו בעקבות מצג השווא. ואולם, מדובר בלא יותר ממכה קלה על היד בעבור החברה, ששוויה מוערך ב-66 מיליארד דולר ושגייסה בשנה האחרונה יותר מ-4.6 מיליארד דולר. בנוסף לסכום שישולם נאסר על אובר למסור מידע שגוי או מטעה לגבי הכנסות הנהגים או תוכנית המימון שלה.

"צרכנים רבים נרשמים כנהגים לאובר, אבל אסור לעשות עליהם סיבוב כשזה נוגע לפוטנציאל ההכנסות או עלות המימון של מכונית באובר", אמרה מנהלת המחלקה להגנת הצרכן ב-FTC, ג'סיקה ריץ', בהודעה לעיתונות. "ההסכם יעביר מיליוני דולרים לכיסיהם של נהגי אובר".

מאובר נמסר בתגובה לוול סטריט ג'ורנל: "אנחנו שמחים שהגענו להסכם עם ה-FTC. ביצענו שיפורים רבים לחוויית הנהג בשנה האחרונה ונמשיך לפעול על מנת להפוך את אובר לאפשרות הטובה ביותר בעבור כל מי שרוצה להרוויח כסף בהתאם ללו"ז שלו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות