אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ראשת ממשלת נורבגיה: "טראמפ הוא תומך גדול של ברית נאט"ו" צילום: רויטרס

ראשת ממשלת נורבגיה: "טראמפ הוא תומך גדול של ברית נאט"ו"

לדברי ארנה סולברג בפורום הכלכלי העולמי בדאבוס, דרישותיו של הנשיא שיושבע הערב לא שונות מאלו של קודמיו בנושאי ביטחון. "כל מה שהוא מבקש מאיתנו זה שנשלם קצת יותר מהחשבון"

20.01.2017, 10:46 | שירות כלכליסט

ראשת ממשלת נורבגיה, ארנה סולברג, השיבה לטענות נגד הנשיא הנבחר דונלד טראמפ, כאילו הוא טוען שארגון נאט"ו מיותר. סולברג אמרה שהדרישות שלו אינן שונות מאלו של קודמיו. בראיון ל-CNBC בפורום הכלכלי בדאבוס, אמרה סולברג ששוחחה עם טראמפ וש"הוא לא טען שאבד הכלח על נאט"ו בשיחה עמי".

קראו עוד בכלכליסט

סולברג הגנה על טראמפ ואמרה כי "הוא תומך גדול בנאט"ו, וכל מה שהוא מבקש מאתנו זה שנשלם קצת יותר מהחשבון, שגם אובמה רצה וכך גם רצו כל נשיאי ארה"ב. אני חושבת שחשוב שארגון כמו נאט"ו ייתן מענה לבעיות הביטחון שיש כיום, וכן, אני סבורה שכל מדינות אירופה צריכות להגדיל את הוצאות הביטחון שלהן".

סולברג אמרה כי נורבגיה מתעתדת להגדיל את הוצאותיה כחלק משינוי מקיף יותר בביטחון. "אני חושבת שארה"ב תמיד תהיה זקוקה לכמה חברים עם ערכים דומים, וחבריה הקרובים ביותר שייכים לברית נאט"ו".

ארנה סולברג ראשת ממשלת נורבגיה, צילום: רויטרס ארנה סולברג ראשת ממשלת נורבגיה | צילום: רויטרס ארנה סולברג ראשת ממשלת נורבגיה, צילום: רויטרס

ובעניין אחר, סולברג הגנה על החלטתה של בריטניה לעזוב את האיחוד האירופי אולם סבורה שהמודל של נורבגיה - "חצי בפנים, חצי בחוץ", המעניק למדינה גישה לשוק המאוחד באמצעות חברות בגוש היורו, מעניקה לה גמישות רבה יותר נוכח ההתפתחות של האיחוד. "גישה לשוק למדינה קטנה ומוטית-יצוא היא דבר חשוב ביותר", אמרה סולברג. "כאשר יחולו שינויים בתוך השוק המאוחד של האיחוד האירופי, אנו נשתתף בכך... זה למען העסקים הנורבגיים", הוסיפה.

סולברג מכהנת כראשת ממשלת נורבגיה מאז אוקטובר 2013, ועמדה בראש המפלגה השמרנית של המדינה מאז מאי 2004. היא ראשת הממשלה השנייה של נורבגיה אחרי גרו הארלם ברונטלנד, שכיהנה במשך שלוש קדנציות וזכתה להכרה בין-לאומית במסגרת מאמציה לקידום שוויון מגדרי בתפקידי הנהגה פוליטיים ואחרים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות