אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשפחה הראשונה החדשה: מה צריך לדעת על הטראמפים צילום: רויטרס

המשפחה הראשונה החדשה: מה צריך לדעת על הטראמפים

מלניה, איוונקה, דונלד ג'וניור, אריק, ג'ארד, מארלה וטיפאני - בניו, בנותיו, נשותיו (בהווה ובעבר) וחתן (יהודי) אחד. דונלד טראמפ יושבע הערב ב-19:00 לנשיאות ארה"ב. מי מבני משפחתו יהיה מעורב בענייני הממשל - ומי ימשיך את עיסוקיו בעולם העסקי?

20.01.2017, 14:50 | שירות כלכליסט

מיד עם השבעתו של דונלד טראמפ לנשיאות ארה"ב, צפויים הנשיא היוצא ברק אובמה ומשפחתו לעלות על מסוק ולטוס לחופשה משפחתית בקליפורניה. במקומם תיכנס לבית הלבן משפחתו של טראמפ.

קראו עוד בכלכליסט

אתר ה"גרדיאן" מעניק לרואים רקע על בני המשפחה ועל תפקידם הצפוי בממשלה החדשה.

מלניה טראמפ
דונלד ומלניה טראמפ, צילום: איי פי דונלד ומלניה טראמפ | צילום: איי פי דונלד ומלניה טראמפ, צילום: איי פי

אשתו של דונלד טראמפ נולדה בסלובניה בשם מלניה קנבס והצליחה במידה לא מבוטלת בקריירת הדוגמנות שלה. היא עבדה בארה"ב ללא אשרת שהיה וב-1997 זכתה לאשרה.

את בעלה פגשה במסיבה בשבוע האופנה של ניו יורק. בני הזוג יחגגו את יום נישואיהם ה-12 בעוד יומיים. מלניה אמרה כי שאיפתה כאישה הראשונה היא להיות "מסורתית מאד - כמו בטי פורד או ג'קי קנדי". בין המטרות החברתיות שבדעתה של מלניה לאמץ הם המאבק נגד בריונות בבתי הספר. היא תישאר בניו יורק עד לסוף שנת הלימודים של בנם המשותף שלה ושל דונלד, בארון (10). מלניה צפויה לשחק תפקיד מינימלי בממשל החדש.

דונלד טראמפ ג'וניור (39)

משמאל: דונלד טראמפ ג משמאל: דונלד טראמפ ג'וניור ואריק טראמפ | צילום: גטי אימג'ס משמאל: דונלד טראמפ ג

זהו בכורו של טראמפ, ובעצמו אב ל-5 ונשוי לוונסה קיי היידן, דוגמנית לשעבר. בדומה לאביו, היה כוכב תוכנית ריאלטי והוא מונה לעמוד בראש האימפריה העסקית של טראמפ, ביחד עם אחיו אריק ובעזרת אחד מבכירי החברה.

טראמפ ג'וניור לא צפוי למלא תפקיד בממשלתו של אביו ולמעשה תפקידו החדש בראש האימפריה של אביו מונעת ממנו לדבר עם אביו על ענייני עסקים או לשתף אותו או מאידך גיסא, לשמוע מאביו מידע על פעילותו הממשלתית.

טראמפ ג'וניור משך ביקורת חריפה במהלך מסע הבחירות של אביו בשל העובדה שהסכים להתראיין לצד מנהיג מרכזי של התנועה הארית בארה"ב וכן על שהשווה את הפליטים הסוריים למשחק כדורת. הוא צייד חיות טרף נלהב ומכריז על עצמו כאוהב שדיים.

אריק טראמפ (33)

ציוץ של אריק טראמפ שכלל צילום של טופס ההצבעה שלו בניגוד לחוק בניו יורק, צילום: טוויטר ציוץ של אריק טראמפ שכלל צילום של טופס ההצבעה שלו בניגוד לחוק בניו יורק | צילום: טוויטר ציוץ של אריק טראמפ שכלל צילום של טופס ההצבעה שלו בניגוד לחוק בניו יורק, צילום: טוויטר

זהו בנו השני של דונלד וגם הוא הופיע בתוכנית הראליטי של אביו. הוא נשוי ללארה טראמפ, לשעבר לארה יונאסקי - מאמנת כושר ומפיקה טלוויזיונית. ביחד עם אחיו דון ג'וניור, אריק עתיד להוביל את האימפריה העסקית של טראמפ ולא צפוי למלא תפקיד בממשלתו של אביו.

אריק מנהל עמותה למען מלחמה בסרטן בילדים, אולם לא ניתן היה לאמת טענות שנשמעו מפיו בדבר תרומות נדיבות לעמותה שנעשו בידי אביו, בדומה לטענות אחרות בדבר תרומות לצדקה מצד משפחת טראמפ.

בדומה לאחיו הבכור - גם אריק נהנה להרוג חיות טרף במסעות ציד.

איוונקה טראמפ (35)

איוונקה טראמפ, צילום: איי אף פי איוונקה טראמפ | צילום: איי אף פי איוונקה טראמפ, צילום: איי אף פי

זוהי בתו הבכורה של טראמפ. כמו אחיה דון ואריק, גם היא בת לנישואיו הקודמים של טראמפ עם איוואנה - דוגמנית לשעבר ממוצא צ'כי. איוונקה התגיירה ליהדות אורתודוקסית כדי להינשא לאיש העסקים ג'ארד קושנר, שעמו יש לה שלושה ילדים. היא מחזיקה בעמדה בכירה בתעשיית האופנה וכמו אחיה, הופיעה גם היא בתוכנית הראליטי של אביה.

כמנהלת בחברה של אביה, היא מנהלת פרויקטים שונים כמו פתיחת מלון טראמפ החדש השוכן בבית הדואר העתיק לא רחוק מהבית הלבן. אולם היא כבר הודיעה כי תפרוש מעסקי המשפחה בשל תפקידו של בעלה בממשלתו של אביה. נכון לעתה לא ברור מה משמעות משיכת ההשקעות שלה מהחברה, אולם צוות המעבר תיאר זאת כהמרה של אקוויטי לתשלומים קבועים. איוונקה דחתה טענות שלמעשה היא תהיה זו שתמלא בפועל את תפקיד הגברת הראשונה. "אני חושבת שזוהי קביעה לא ראויה. ישנה גברת ראשונה אחת והיא תעשה דברים מדהימים".

ג'ארד קושנר (36)

ג ג'ארד קושנר | צילום: בלומברג ג

בעלה של איוונקה טראמפ. הוא גדל בניו ג'רזי והוא נכדם של ניצולי שואה. הוא מחזיק בתואר ראשון מאוניברסיטת הרווארד ובתואר במשפטים מאוניברסיטת ניו יורק. הוא לקח לידיו את ניהול עסקי הנדל"ן של משפחתו לאחר שאביו נשלח למעצר בשל הרשעות לגבי העלמת מס. הוא גם הבעלים והמו"ל של העיתון "ניו יורק אובזרבר" ואמר שהוא בתהליך של פרישה מעסקי הנדל"ן והעיתונות בשל תפקידו כיועץ בכיר לטראמפ.

חרף היעדר ניסיון בפוליטיקה, הוא שיחק תפקיד מרכזי מאחורי הקלעים בקמפיין של טראמפ, והיה אמון על החלטות הקשורות לכוח אדם ולאסטרטגיה. הוא ישמש יועץ בכיר בתנאי שלא יימצא שמינויו פסול בשל העדפה משפחתית.

מארלה מייפלס וטיפאני טראמפ

מייפלס (53), דוגמנית ושחקנית לשעבר, היא אשתו השנייה של טראמפ ואם ילדתו הרביעית, טיפאני (23). מייפלס כיום פעילה חברתית וזמרת-כותבת. טיפאני סיימה לאחרונה את לימודיה באוניברסיטה. שתיהן לא צפויות להיות מעורבות בנשיאותו של טראמפ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות