אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"לא בדיחה": סוסייטה ג'נרל ישלם 50 מיליון דולר בהסדר בארה"ב צילום: בלומברג

"לא בדיחה": סוסייטה ג'נרל ישלם 50 מיליון דולר בהסדר בארה"ב

הבנק הצרפתי הגיע להסדר בפרשת האג"ח מגובות המשכנתאות שמכר בשווי כולל של 780 מיליון דולר וגרם להפסדים כבדים למשקיעים

21.01.2017, 14:50 | שירות כלכליסט
הבנק הצרפתי סוסייטה ג'נרל הסכים לשלם קנס של 50 מיליון דולר ולהודות באשמה, וזאת כדי ליישב תביעות בארה"ב לפיהן הסתיר מהמשקיעים את איכותן של אג"ח מגובות משכנאות שמכר.

קראו עוד בכלכליסט

משרד המשפטים האמריקאי האשים את הבנק שהסתיר בעיות בהנפקת אג"ח בשווי 780 מליון דולר ב-2006, והותיר משקיעים עם "הפסדים משמעותיים" שעוד עלולים לגדול.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

סוסייטה ג'נרל הודה שהסתיר מהמשקיעים נתונים לגבי מספר ההלוואות שלא בוצעו כראוי ולכן לא היו אמורות להימכר בחבילה משותפת עם האג"ח. בהסדר מצוטט גם בכיר בבנק שהתייחס להתנהלות בתעשייה באותה תקופה בה נעשה שימוש בהלוואות סאבפריים כ"תהליך שכולו היה בדיחה".

עם זאת, החוקרים בארה"ב התייחסו לפרשה ברצינות. "זו לא הייתה בדיחה", סיכם רוברט קפרס, התובע המחוזי של מחוז מזרח ניו יורק, "לא נסכים שבנקי השקעות יציגו נתונים כוזבים למשקיעים".

הרגולטורים בארה"ב הטילו קנסות בגובה עשרות מיליארדי דולרים על בנקים ברחבי העולם, שהואשמו בגרימת המשבר הפיננסי העולמי על ידי מכירת אג"ח מגובות משכנתאות מפוקפקות. שני בנקים אירופיים אחרים, דויטשה בנק הגרמני וקרדיט סוויס השוויצרי, הגיעו השבוע להסדרים לפיהם ישלמו קנסות של 7.2 מיליארד דולר ו-5.3 מיליארד דולר, בהתאמה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות