אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גל מחאה עולמי נגד טראמפ; כחצי מיליון הגיעו ל"צעדת הנשים" בוושינגטון צילומים: איי פי

גל מחאה עולמי נגד טראמפ; כחצי מיליון הגיעו ל"צעדת הנשים" בוושינגטון

בעשרות רבות של ערים בעולם נערכות הפגנות מחאה נגד נשיא ארה"ב; הילרי קלינטון הביעה תמיכה, ראש עיריית לונדון, סאדיק קאן: "נחוש לעשות הכל כדי להבטיח שנשים יזכו לאותן הזדמנויות כמו גברים"

21.01.2017, 21:53 | שירות כלכליסט

עשרות רבות של הפגנות מחאה נערכות היום ברחבי העולם נגד נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, שהושבע אתמול. 

קראו עוד בכלכליסט

האירוע המרכזי מתקיים בוושינגטון, שם משתתפים כחצי מיליון ב"צעדת הנשים" ומוחים, בין השאר, על ההתבטאויות הפוגעניות של טראמפ נגד נשים. המארגנים מסרו כי ההפגנות נועדו לשלוח מסר לטראמפ שלפיו "זכויות נשים הן זכויות אדם".

בסביבות 21:00 (שעון ישראל) נמסר כי עקב ריבוי המשתתפים בוטלו הצעדות בוושינגטון ובשיקגו (שם משתתפים בהפגנה כ-150 אלף איש).

הרכבת התחתית בוושינגטון דיווחה כי מספר הנוסעים בה היום (עד ל-18:00 שעון ישראל) עומד על 275 אלף - יותר ממספר המשתמשים אתמול, יום ההשבעה של טראמפ, שהיה 193 אלף.

"אנחנו ביום השני של טרגדיית טראמפ", אמר הבמאי מייקל מור בנאום בעצרת. "אנחנו כאן לסיים את שפיכות הדמים של טראמפ. אני רוצה שתתקשרו לקונגרס כל יום. כל יום", אמר והקריא לקהל את מספר הטלפון של הקונגרס.

הילרי קלינטון, שהפסידה לטראמפ בבחירות, הודתה לנשים שמשתתפות בצעדה בוושינגטון. "תודה על שאתן עומדות, מדברות וצועדות למען הערכים שלנו. זה חשוב כתמיד. אני באמת מאמינה שאנחנו תמיד חזקות יותר ביחד", כתבה בטוויטר. עם זאת קלינטון לא משתתפת בהפגנה.

 

הפגנות נוספות נערכות, בין השאר, בניו יורק, לוס אנג'לס, וינה, לונדון, פריס, רומא, אמסטרדם ז'נבה, סידני, מלבורן, מינכן, פרנקפורט וטוקיו. הרחבה הסמוכה לשער ברנדנבורג שבברלין היתה מלאה במפגינים שהניפו כרזות שבהן נראה דיוקן של אשה מוסלמית שעוטה חיג'אב הצבוע בדגלי ארה"ב.

מפגינים בוושינגטון, צילומים: איי פי מפגינים בוושינגטון | צילומים: איי פי מפגינים בוושינגטון, צילומים: איי פי

"מצעד הנשים" בוושינגטון, צילומים: רויטרס "מצעד הנשים" בוושינגטון | צילומים: רויטרס "מצעד הנשים" בוושינגטון, צילומים: רויטרס

מייקל מור בהפגנה בוושינגטון, צילומים: איי אף פי מייקל מור בהפגנה בוושינגטון | צילומים: איי אף פי מייקל מור בהפגנה בוושינגטון, צילומים: איי אף פי

מפגינים בלונדון, צילומים: גטי אימג מפגינים בלונדון | צילומים: גטי אימג'ס מפגינים בלונדון, צילומים: גטי אימג

מפגינים בלוס אנג מפגינים בלוס אנג'לס | צילומים: גטי אימג'ס מפגינים בלוס אנג

מפגינים ברומא, צילומים: אם סי טי מפגינים ברומא | צילומים: אם סי טי מפגינים ברומא, צילומים: אם סי טי

מפגינים באמסטרדם, צילומים: אם סי טי מפגינים באמסטרדם | צילומים: אם סי טי מפגינים באמסטרדם, צילומים: אם סי טי

מפגינים בברלין, צילומים: אם סי טי מפגינים בברלין | צילומים: אם סי טי מפגינים בברלין, צילומים: אם סי טי

מפגינים במקסיקו, צילומים: אם סי טי מפגינים במקסיקו | צילומים: אם סי טי מפגינים במקסיקו, צילומים: אם סי טי

בלונדון מפגינים כ-100 אלף בני אדם. ראש העיר, סאדיק קאן, שמשתתף אף הוא בהפגנה, אמר: "כפמיניסט אני תומך לחלוטין בשוויון בין המגדרים וכאחד הצועדים אני נחוש לגמרי לעשות הכל כדי להבטיח שנשים צעירות בלונדון יזכו לאותן הזדמנויות כמו גברים".

מארגני ההפגנה ברומא שבאיטליה אמרו כי מטרתם היא להעביר "מסר אמיץ לטראמפ", ולהראות ש"הקהילות המגוונות והתוססות שבקרבנו הן הכוח של החברות שלנו".

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות