אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מודיעין אנרגיה בדרך לרכישת 25% משדה נפט בים הצפוני צילום: בלומברג

מודיעין אנרגיה בדרך לרכישת 25% משדה נפט בים הצפוני

השותפות חתמה על מכתב כוונות להשקעה ברישיון ימי לחיפוט נפט במים רדודים - תמורת 175 אלף דולר והתחייבות למימון שליש מהוצאות הקידוח הראשון בשטח הרישיון. העסקה כפופה לאישור בעלי יח' ההשתתפות

22.01.2017, 08:54 | מיקי גרינפלד

שותפות מודיעין אנרגיה נכנסת להשקעה בשדה נפט בים הצפוני. השותפות מדווחת הבוקר על התקשרות במכתב כוונות לרכישת זכויות ברישיון ימי לחיפוש נפט במים רדודים בים הצפוני, בטריטוריה שבבעלות בריטית.  

קראו עוד בכלכליסט

על פי מתווה מכתב הכוונות, מודיעין תרכוש 25% מזכויות ההשתתפות ברישיון תמורת 175 אלף דולר - סכום שיכסה את הוצאות העבר ברישיון על פי חלקה. מעבר לכך, מודיעין מתחייבת להשתתף במימון שליש מההוצאות הכרוכות בביצוע הקידוח הראשון בשטח הרישיון.

המוכר ימשיך להיות שותף בשטח הפרויקט וישמש כמפעיל. על פי מזכר הכוונות, הצדדים יתקשרו בהסכם תפעול אשר יסדיר את הפעילות המשותפת בשטח הפרויקט, והמוכר, שהוא השותף המוביל, צפוי להגיש בשם כלל השותפים בפרויקט בקשה לרישיון ימי נוסף באיזור הרישיון הקיים.

במודיעין מציינים כי ההחלטה על ההתקשרות הסתמכה בין היתר על העובדה שהקידוח המתוכנן בשטח הפרויקט הינו קידוח במים רדודים, שעלותו נמוכה יחסית. שיקול נוסף הוא העובדה שבשטח הרישיון נתגלה בעבר נפט, והקידוח המתוכנן הינו קידוח אימות.

החתימה על מכתב הכוונות אינה מחייבת והגעה להסכם סופי כפופה בין היתר לאישור בעלי יחידות ההשתתפות במודיעין, שיכונסו לאסיפה כללית לצורך החלטה על אישור ההשקעה. בעלת האחזקה הגדולה במודיעין היא אי.די.בי, המחזיקה בנתח של 10.5% מיח' ההשתתפות.

צחי סולטן, דירקטור ושותף במודיעין אנרגיה, צילום: אוראל כהן צחי סולטן, דירקטור ושותף במודיעין אנרגיה | צילום: אוראל כהן צחי סולטן, דירקטור ושותף במודיעין אנרגיה, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות