אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דרום קוריאה: שרת התרבות נעצרה בחשד שניהלה רשימה שחורה של אמנים צילום: רויטרס

דרום קוריאה: שרת התרבות נעצרה בחשד שניהלה רשימה שחורה של אמנים

השרה, צ'ו יון-סאן נעצרה ביחד עם קים קי-צ'ון, ראש הסגל לשעבר של הנשיאה המודחת פאק ג'ן-הייאה. הם מואשמים שערכו רשימה של אלפי אמנים, סופרים ודמויות תרבותיות שאסור היה להזמין להופיע באירועים במימון ממשלתי, זאת מכיוון שהעבירו ביקורת על הנשיאה

22.01.2017, 15:34 | שירות כלכליסט
שרת התרבות בדרום קוריאה נעצרה אתמול (שבת) בחשד שניהלה רשימה שחורה של אמנים שהביעו ביקורת נגד הממשלה. היא התפטרה שעות ספורות לאחר המעצר.

השרה, צ'ו יון-סאן נעצרה ביחד עם קים קי-צ'ון, ראש הסגל לשעבר של הנשיאה המודחת פאק ג'ן-הייאה. הם מואשמים שערכו רשימה של אלפי אמנים, סופרים ודמויות תרבותיות שאסור היה להזמין להופיע באירועים במימון ממשלתי, זאת מכיוון שהעבירו ביקורת על הנשיאה. בעקבות זאת, הם מואשמים בין השאר בניצול סמכות. שלושה בכירים לשעבר נוספים נעצרו גם כן בשל אותם חשדות. "יש סיכון שהנאשמים יפעלו להשמיד ראיות", נכתב בצו המעצר. צ'ו היא השרה הראשונה במדינה שנעצרת בעודה בתפקיד.

קראו עוד בכלכליסט

צ צ'ו יון סאן שרת התרבות של דרום קוריאה | צילום: רויטרס צ

קיומה של הרשימה השחורה נחשף במסגרת התרחבות חקירת השחיתות סביב הנשיאה, שהודחה בחודש שעבר על ידי הפרלמנט. כעת הועברה הפרשה לבית הדין החוקתי שייקבע האם לסיים רשמית את כהונתה של פאק כנשיאה או להחזיר אותה לשלטון. פאק מואשמת שביחד עם חברתה הקרובה צ'וי סון-סיל קשרה קשר לאלץ חברות מובילות במדינה "לתרום" קרוב ל-70 מיליון דולר לארגונים בראשות צ'וי. כספים שצ'וי השתמשה בהם לצרכיה האישיים. בחקירה מעורבת גם החברה הגדולה במדינה, סמסונג, אולם ביום חמישי דחה בית המשפט בקשה לעצור את סגן יו"ר החברה ונכדו של המייסד לי ג'אי-יונג.

במהלך כהונתה הואשמה פאק לא פעם שהיא פועלת להגבלת חופש הביטוי וזכויות העובדים. הרשימה השחורה כוללת את הבמאי פארק צ'ן ווק, הסופרת זוכת פרס מאם בוקר הבינלאומי האן קאנג והמשורר קו און, ששמו מוזכר כמועמד לפרס נובל לספרות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות