אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תקלה ביונייטד איירליינס: בעיות תקשורת מנעו מהמטוסים להמריא צילום: בלומברג

תקלה ביונייטד איירליינס: בעיות תקשורת מנעו מהמטוסים להמריא

הבעיות מנעו העברת נתונים בין המטוסים למערכת הכללית של חברת התעופה האמריקאית, וגרמו אתמול לעצירת כל טיסותיה המקומיות

23.01.2017, 10:56 | שירות כלכליסט

חברת התעופה האמריקאית יונייטד איירליינס (United Airlines) חזרה אמש לפעילות סדירה, זאת לאחר שבעיה במחשב הובילה לקרקוע זמני של כל הטיסות המקומיות. "הקרקוע של מטוסי החברה הוסר", נמסר בחשבון הטוויטר של החברה. "אנחנו עובדים על הוצאת הטיסות לדרכן. אנחנו מתנצלים על אי הנוחות שנגרמה ללקוחות". מוקדם יותר ביום ראשון מסרה דוברת החברה מאדי קינג כי הטיסות קורקעו בשל בעיית IT.

קראו עוד בכלכליסט

באתר CNN דיווחו כי לפי מקורות בחברה, המטוסים קורקעו בשל בעיות במערכת התקשורת שבה משתמשים המטוסים להעביר מידע למערכת הכללית של יונייטד. המערכת, ACARS מיועדת להקליט ולשדר נתונים רבים, כולל זמני המראה וכן משקל המטוס, שעוזרים לחשב את מהירות ההמראה. לכן, הכשל במערכת מנע ממטוסים להמריא, שכן המידע המועבר נחוץ לצורך המראה בטוחה. לעומת זאת, מטוסים שכבר היו באוויר לא היו בסכנה, מכיוון שהבעיה לא פגעה בתקשורת בין המטוסים ומגדלי הפיקוח.

זו לא התקלה הראשונה במחשבים שמקרקעת מטוסים. באוקטובר נאלצו ביונייטד לדחות למשך מספר שעות המראות בשל בעיה במערכת המחשב, תקרית שהובילה למבול של תגובות נזעמות נגד החברה ברשתות החברתיות. חודש קודם לכן, בעיית מחשבים בבריטיש איירווייז גרמה לעיכובים ולהשתרכות של תורים ארוכים בשדות התעופה בארה"ב ובאירופה.

מטוס של יונייטד איירליינס, צילום: בלומברג מטוס של יונייטד איירליינס | צילום: בלומברג מטוס של יונייטד איירליינס, צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות