אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

שופרסל חנכה מרכז לוגיסיטי ב-420 מיליון שקל; מי ייפגע מהמהלך?

עם פתיחת המרלו"ג, רשת הקמעונאות הגדולה בישראל תהיה זו שתחלק את הסחורה לסניפים - ותגבה על כך כסף מהספקים, שעד היום היו מחלקים אותה בין 270 סניפיה

23.01.2017, 13:04 | נורית קדוש

שופרסל, רשת הקמעונאות הגדולה בישראל, חנכה מרכז לוגיסטי באזור התעשייה מודיעין שבשוהם בהשקעה של 420 מיליון שקל. המרכז משתרע על פני 51 אלף מ"ר וכולל מחסנים, שטחים לוגיסטיים, חדר קירור ומשרדים. המרכז הלוגיסטי החדש ירכז את התוצרת החקלאית, מוצרי קירור, מוצרי בשר ועוף, מוצרים מוקפאים, מוצרי חלב וסחורת הרשת - וייתן מענה ל-271 סניפי הרשת, מדן ועד אילת.

קראו עוד בכלכליסט

הקמת המרלוג היא שלב נוסף במיקוד הרשת בהגברת פעילותה העצמאית, על פני תלות בספקים. זאת לאחר העברת הסדרנות של מדפי החנויות מהספקים לידיה לפני כשלוש שנים. כעת, באמצעות המרכז הלוגיסטי, יעסקו הספקים בייצור המוצרים ואספקתם למרכז הלוגיסטי ומשם ואילך, יעבור הטיפול בשינועם לחנויות לידי הרשת. הספקים נדרשו לשלם לשופרסל עבור שירות זה. לשם המחשה, אם בעבר כל ספק היה שולח משאית לכל 270 סניפי הרשת הפזורים ברחבי הארץ, היום, עם הקמת המרלו"ג, כל ספק ישלח את כל הסחורה אך ורק למרלו"ג, משם שופרסל תפזר אותה בין סניפיה - ותגבה על כך כסף מהספקים. בהתייחס לכך אמר אברכהן, "לשמחתי הרבה, זה נפל על אוזן קשובה וכעת מגיעים גם לרגע הזה".

אדוארדו אלשטיין ואיציק אברכהן בחנוכת המרכז הלוגיסטי, צילום: עמית שעל אדוארדו אלשטיין ואיציק אברכהן בחנוכת המרכז הלוגיסטי | צילום: עמית שעל אדוארדו אלשטיין ואיציק אברכהן בחנוכת המרכז הלוגיסטי, צילום: עמית שעל

השקת המרכז הלוגיסטי החדש התקיימה בנוכחות אדוארדו אלשטיין יו"ר קבוצת אי.די.בי והבעלים של חברת שופרסל, ישראל ברמן, יו"ר שופרסל, איציק אברכהן, מנכ"ל שופרסל, ספקים רבים של הרשת, בהם עופרה שטראוס, דן פרופר, דודי עזרא, ענת גבריאל ועוד. אלשטיין אמר: "חניכת המרכז הלוגיסטי של שופרסל משקפת היטב את הרוח החדשה של אי.די.בי - השקעות מאסיביות בחברות שלנו לטובת הבטחת צמיחתן. תשתיות אלה מהוות את הבסיס לעתיד של שופרסל, יחד עם ההבנה שצרכנות העתיד נשענת על טכנולוגיות מתקדמות והיכרות מעמיקה עם הצרכן החדש".

 

אברכהן הוסיף, כי: "המרלו"ג החדש יאפשר שיפור היעילות הלוגיסטית, שיפור השירות לסניפי הרשת ושיפור התייעלות בסניפי שופרסל הכוללת: הגדלת תדירות האספקה המרכזית, הקטנת מלאי הסחורות בסניפים וצמצום פחת הסחורות". עוד הוסיף אברכהן, כי "המרכז החדש יעניק רמת איכות טובה יותר ושמירה מיטבית על שרשרת קירור של המוצרים, שיפור זמינות, הקטנת כמות המשאיות המגיעות לסניפי הרשת בשל הקטנת כמות הספקים הפוקדים את הסניפים. שיפור שליטה ובקרה בשל ניהול מלאי ברמה מרכזית".

חנוכת המרלו"ג של שופרסל, צילום: עמית שעל חנוכת המרלו"ג של שופרסל | צילום: עמית שעל חנוכת המרלו"ג של שופרסל, צילום: עמית שעל

לפי שופרסל, במרכז הלוגיסטי משולבים לצד פעילות ועבודה ידנית, מערכים אוטומטים מורכבים המבצעים פעולות אחסנה, ריענון וליקוט סחורות. מערך רובוטים המלקטים ארגזי ירקות ופירות בצורה אוטומטית מלא שהינו היחיד והראשון בישראל. בנוסף, הוקם מערך אוטומטי לשטיפת ארגזי ירקות ופירות עם יכולת שטיפה של אלפי ארגזים ביום. המרלו"ג מעניק יכולות איחסון וניהול מלאי בשטח של כ-25 אלף מ"ר, היקף הפעילות הלוגיסטית הינה של כ-40 מיליון קרטונים בשנה והתעבורה היומית במרלו"ג יכולה לכלול כ- 450 משאיות. המרלו"ג יעסיק כ-450 עובדים ויפעל 24 שעות ביממה למעט שבת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות