אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניסנקורן: "אוביל מהלכים שיבטיחו את ביטחונם התעסוקתי של עובדי דור ב' בנמלים" צילום: יובל חן

ניסנקורן: "אוביל מהלכים שיבטיחו את ביטחונם התעסוקתי של עובדי דור ב' בנמלים"

יו"ר ההסתדרות שלח מכתב לשרי האוצר והתחבורה שקרא להם להתערב ולחתור להסכמות בעניין; ההסתדרות הודיעה על סכסוך עבודה בקרב 350 עובדי חברת התחבורה הציבורית דן באר שבע

23.01.2017, 16:35 | ליאור גוטמן
יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן שלח היום (ב') מכתב לשר האוצר משה כחלון ולשר התחבורה ישראל כץ, שם הוא מבטיח לתמוך ארגונית בכל צעד אפשרי של נמלי חיפה ואשדוד עד להשגת תנאי עבודה נאותים לעובדי דור ב'. במכתב טוען ניסנקורן שהמדינה היא שהחליטה להקים שני נמלים חדשים - אחד בחיפה ואחד באשדוד - שיתחרו באלה הקיימים, אולם לתפיסתו היא זנחה את העובדים הנוכחיים. "בתקופה הקרובה בכוונתי להוביל מהלכים אשר יובילו להכרעה סופית בכל הקשור לביטחונם התעסוקתי של עובדי דור ב' בנמלים", הוא אומר, וקורא לשרים "להתערב ולהנחות את כל הגורמים הרלוונטים במשרדכם לחתור בדחיפות להסכמות". בין הדרישות שהעובדים רוצים, ניתן לציין את שאלת הבעלות על רציפים חדשים שיופשרו או היקף הבונוס שיועבר לעובדים בכל רכישה של ציוד חדש.

בנוסף, ההסתדרות הודיעה על סכסוך עבודה בקרב כ-350 עובדי חברת התחבורה הציבורית דן באר שבע, שעובדיה התאגדו בהסתדרות בחודש נובמבר האחרון. הודעה על הכרזת הסכסוך נשלחה על ידי יו"ר ההסתדרות במרחב הנגב, מאיר בביוף, למנכ"ל דן באר שבע יורי בורנשטיין. דן באר שבע הינה חברה-בת של דן, שזכתה לאחרונה במכרז משרד התחבורה להפעלת קווי התחבורה הציבורית בבאר שבע, אז היא החליפה את חברת מטרודן שהייתה בעלת הזיכיון ב-12 השנים האחרונות.

נמל אשדוד נמל אשדוד נמל אשדוד

בהסתדרות אומרים שהרקע לסכסוך העבודה הוא סירובה לכאורה של ההנהלה להיכנס למו"מ עם נציגות העובדים על הסכם קיבוצי ראשון שיסדיר את יחסי העבודה בחברה. לפני כחודש בלבד נחתם הסכם קיבוצי ראשון בדן בדרום, אף היא חברה-בת של קבוצת דן, ועובדי דן באר שבע מבקשים לחתום על הסכם זהה לשל עמיתיהם בדן בדרום. בין טענות העובדים ניתן לציין אין מתן לכאורה של הפסקות להתרעננות ולארוחת צהריים, קיצוץ שנעשה לכאורה בשעות העבודה של הנהגים ועד לפגיעה בשכרם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
לדאוג לדור ב , תדאג לעובדים במגזר הפרטי
היום במגזר הפרטי , חברות קטנות בכול התחומים , חברות שמעסיקות עד 50 עובדים , כל העובדים מנוצלים עד טיפת זעתם האחרונה , אסור להם לנוח , אוכל מביאים מהבית ואוכלים כמו כלבים מקופסאות פלסטיק אוכל שמביאים מהבית , אין להם תנאים אפילו מקום לאכול אין להם , כמובן שכר נמוך מאוד גם אם הם עובדים עשרות שנים באותו מקום , אם טיפה יזוזו ימינה או שמאלה הם מפוטרים , גם אם הם מבוגרים , אין להם ימי גיבוש אין להם ועד אין להם בתי מלון מסובסדים אין להם הצגות מסובסדות בקיצור עבדים , וההסתדרות מדברת שתדאג לדור ב
דני  |  23.01.17
לכל התגובות