אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל האוצר מבקש להשעות את יוגב מתפקיד מנהל רשות החברות - בכפוף לשימוע צילום: אוראל כהן

פרסום ראשון

מנכ"ל האוצר מבקש להשעות את יוגב מתפקיד מנהל רשות החברות - בכפוף לשימוע

הסיבה: ההכרזה מהיום של מנהל רשות החברות על הקמת נבחרת דירקטורים חדשה שנעשתה בניגוד לעמדת האוצר; השימוע יתקיים ביום רביעי

23.01.2017, 20:34 | עמרי מילמן

מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד שלח הערב מכתב למנהל רשות החברות אורי יוגב בו הוא מודיע על כוונתו להשעות את יוגב מתפקידו כמנהל רשות החברות; הסיבה:  מסיבת העיתונאים שקיים היום יוגב, בה הודיע על הקמת נבחרת דירקטורים חדשה בניגוד לעמדת האוצר.

באב"ד כתב ליוגב כי ביום רביעי יקיים לו שימוע בו יוכל להציג את עמדתו. עד אז הוא צפוי להמשיך בתפקידו כרגיל.

לפי החוק, ההשעיה יכולה להיות לתקופה של עד שבועיים, עם אפשרות להאריכה לחודש באישור השר.

שי באב"ד ואורי יוגב, צילום: אוראל כהן שי באב"ד ואורי יוגב | צילום: אוראל כהן שי באב"ד ואורי יוגב, צילום: אוראל כהן

אתמול ביטל באב"ד את מסיבת העיתונאים של יוגב - אך כאמור זה האחרון קיים אותה לבסוף. גורמים בסביבתו של מנכ"ל האוצר אמרו אתמול כי אם מנהל רשות החברות ייקיים את מסיבת העיתונאים יפעלו נגדו בתיאום עם נציבות שירות המדינה בהליך משמעתי.

במסיבת העיתונאים עצמה אמר יוגב כי עד 20 בפברואר יתפרסם "קול קורא" להגשת מועמדות לנבחרת הדיקרטורים לפי קריטריונים קבועים וידועים מראש. "במהלך מרץ ייבדקו תנאי הסף ואז נבדוק אותם על פי קריטריון קשיח ואחר כך נעבור במהלך פסח לסבב של ראיונות. נפרסם את רשימת השמות לציבור, כדי שכולם יידעו וכדי שתהיה בקרה נוספת של התהליך. נבדוק כישורים ונסתמך על דיווחי האנשים עצמם. לאחר ששר יבחר דירקטור אז תבחן זיקה פוליטית לפני השיבוץ שלו בפועל. ועדת המינויים תבחן את הכל ותאשר או לא".

יוגב מסר בתגובה: "אמשיך לבצע את חובתי ולא אחסוך במאמצים כדי להעביר את בשורת נבחרת הדירקטורים, ואת האפשרות של כל אחד לקחת בה חלק, ושיתוף התקשורת היה ויהיה חלק מכלי העבודה העומדים לרשותי במסגרת חובתי זו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות