אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניסנקורן יאבד את אשדוד? עובדים בנמל החלו לפקוד להסתדרות הלאומית צילום: עמית שעל

ניסנקורן יאבד את אשדוד? עובדים בנמל החלו לפקוד להסתדרות הלאומית

זאת לאחר שבימים האחרונים התפטרו שם במופגן 8 ראשי ועדים שונים תחת הטענה שיו"ר ההסתדרות אינו דואג להם. זהו הדבר האחרון שניסנקורן צריך, לקראת הבחירות להסתדרות במאי. ניסנקורן לכלכליסט: "לא אכנע לקומץ מיליטני של עובדים"

24.01.2017, 08:00 | ליאור גוטמן
מלחמות הוועדים בנמל אשדוד עולות מדרגה - חלק מהעובדים שם החלו לפקוד הבוקר (ג') את חבריהם להסתדרות העובדים הלאומית, זאת בכוונה לבטל את חברותם בהסתדרות הכללית. המהלך מבוצע לאחר שבימים האחרונים התפטרו שם במופגן שמונה ראשי ועדים שונים תחת הטענה שיו"ר ההסתדרות אבי נינסקורן אינו מייצג אותם או דואג כיאות לתנאי העבודה שלהם.

הצעד החריג הזה הוא הדבר האחרון שניסנקורן צריך. בשבועות האחרונים הוא בישורת האחרונה של ההתמודדות החוזרת על ראשות ההסתדרות, זאת לקראת בחירות שיתקיימו כבר במאי הקרוב. נמל אשדוד הוא אחד המעוזים הבולטים של ההסתדרות ומעבר של העובדים שם להסתדרות הלאומית תהיה בבחינת "רעידת אדמה".

רק אתמול (ב') שלח ניסנקורן מכתב לשר האוצר משה כחלון ולשר התחבורה ישראל כץ, שם הוא הבטיח לתמוך ארגונית בכל צעד אפשרי של נמלי חיפה ואשדוד עד להשגת תנאי עבודה נאותים לעובדי דור ב'. עוד הוא קרא לשרים "להתערב ולהנחות את כל הגורמים הרלוונטים במשרדכם לחתור בדחיפות להסכמות".

נמל אשדוד
נמל אשדוד צילום: גדי קבלו

בשיחה עם "כלכליסט" אמר ניסנקורן שהוא שולל פעולות מחתרתית שעלולה לפגוע בנמל. "לא אכנע לבריונות ולא אכנע לקומץ מיליטנטי של עובדים שנמצאים שם. אני כבר אומר שהימים הפרועים שהיו בנמל בשנים האחרונות לא יחזרו. העובדים יודעים שרק הסתדרות חזקה עם הכוח הגדול מאחוריה תוכל לדאוג לתנאי העבודה ולביטחון התעסוקתי שלהם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות