אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יאהו: השלמת המכירה לוורייזון נדחתה לרבעון השני של השנה צילום: רויטרס

יאהו: השלמת המכירה לוורייזון נדחתה לרבעון השני של השנה

ביאהו לא פירטו את הסיבה לעיכוב, אך היא ככל הנראה קשורה לפריצות הענק. הדו"חות הרבעוניים האחרונים של החברה היו טובים מהצפוי והציגו רווח צנוע של 162 מיליון דולר

24.01.2017, 11:35 | עומר כביר

השלמת עסקת ורייזון-יאהו נדחתה לרבעון השני של השנה – כך הודיעה אתמול ענקית האינטרנט המקרטעת, עם פרסום הדו"חות הרבעוניים שלה.

קראו עוד בכלכליסט

הדו"ח לרבעון האחרון של 2016, אולי הדו"ח הרבעוני האחרון של יאהו לפני העסקה עם ורייזון, היה טוב מהצפוי. הכנסות החברה ניצחו את תחזיות האנליסטים ועמדו על 1.47 מיליארד דולר (עלייה של 15.4% לעומת הרבעון המקביל ב-2015). בנוסף, החברה עברה מהפסד של 4.44 מיליארד דולר לרווח צנוע של 162 מיליון דולר.

מריסה מאייר. תעזוב את יאהו לאחר המכירה, צילום: בלומברג מריסה מאייר. תעזוב את יאהו לאחר המכירה | צילום: בלומברג מריסה מאייר. תעזוב את יאהו לאחר המכירה, צילום: בלומברג

ואולם, הבשורה המעניינת יותר היתה עיכוב השלמת העסקה עם ורייזון, שאמורה לרכוש את נכסי האינטרנט של יאהו תמורת 4.8 מיליארד דולר. "יאהו המשיכה לעבוד עם ורייזון על תכנון ואינטגרציה למכירות עסקי הליבה שלה", הודיעה החברה. "מבחינת התזמון, יאהו אמרה בעבר שהיא צופה להשלים את העסקה ברבעון הראשון. ואולם, בהתחשב בעבודה שיש לעשות על מנת לעמוד בתנאי השלמת הרכישה, העסקה צפויה להיסגר עתה ברבעון השני של 2017. החברה עובדת במרץ על מנת לסגור את העסקה מוקדם ככל האפשר ברבעון השני".

יאהו לא פרטה את הסיבות לעיכוב, אך לא מן הנמנע שאלו קשורות לשני הדיווחים שהתפרסמו בחודשים האחרונים על פריצות ענק שמהן סבלה החברה, ושהובילו לדליפת פרטים אישיים של 1.5 מיליארד חשבונות משתמש בסך הכול. דליפות אלו כבר הובילו לחקירה נגד יאהו, בחשד שהונתה את בעלי המניות כאשר לא דיווחה להם במועד על הפריצות.

אירועים אלו הביאו להערכות שלפיהן ייתכן שוורייזון תנסה להוריד את שווי העסקה או אפילו לבטלה לחלוטין. לא מן הנמנע שהעיכוב בהשלמת העסקה נובע מהרצון של ענקית הטלקום לשפר את תנאי העסקה. ואולם המנכ"לית, מאריסה מאייר (שתעזוב את תפקידה לאחר המכירה לוורייזון) הביעה אופטימיות לגבי העסקה. "ההזדמנויות העתידיות עם ורייזון נראות מבטיחות", היא אמרה בהודעה לעיתונות עם פרסום הדו"ח.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות