אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אגד הסעים הפעילה אוטובוסים ישנים ומזהמים, ונקנסה ב-1.6 מיליון שקל צילום: אתר אגד

אגד הסעים הפעילה אוטובוסים ישנים ומזהמים, ונקנסה ב-1.6 מיליון שקל

במשרד להגנת הסביבה טוענים שחברת הבת של אגד לא נשמעה לכאורה לכל ההוראות לצמצום זיהום האוויר. לאחר שהמשרד הודיע לאגד על הקנס, היא פעלה לתיקון הליקויים ולכן הוא הופחת ב-40%

24.01.2017, 12:02 | ליאור גוטמן
המשרד להגנת הסביבה קנס את חברת אגד היסעים בכ-1.6 מיליון שקל בגין טיפול לוקה בזיהום אוויר שמקורו בצי האוטובוסים שלה.

על פי נתוני המשרד אגד הסעים, חברת הבת של אגד, היא אחת מחברות ההסעות הגדולות בישראל והיא מפעילה כ-500 אוטובוסים. בסוף 2014 הוגשה הוראה גורפת לצמצום זיהום אוויר בקרב 29 ציי הרכב הכבד הגדולים בישראל, ובכלל זה לחברות הסעה דוגמת אגד הסעים. ההוראות קבעו דרישות להפחתת זיהום האוויר הנפלט מאוטובוס, איסור השימוש באוטובוסים מזהמים, הכשרת נהגי החברה לעקרונות נהיגה חסכונית ואקולוגית, חובות לטיפול בתלונות ציבור בנושא עשן, וכן דיווח לממונה ולציבור על נתוני זיהום האוויר מצי הרכב.

קראו עוד בכלכליסט

אגד הסעים, צילום: אתר אגד אגד הסעים | צילום: אתר אגד אגד הסעים, צילום: אתר אגד

במשרד להגנת הסביבה טוענים שאגד לא נשמעה לכאורה לכל ההוראות, ובביקורת שנערכה שם ביוני 2016 "נמצא כי החברה הפעילה אוטובוסים מיושנים ומזהמים; לא טיפלה בפניות ציבור לגבי עשן הנפלט מרכבי החברה; ולא פרסמה את נתוני זיהום האוויר של צי הרכב לציבור – זאת, בניגוד להוראות המשרד להגנת הסביבה".

המשרד הודיע לאגד הסעים על כוונתו להטיל עיצום כספי בגין ההפרות. אגד הסעים פעלה לתיקון הליקויים, והתקינה מסננים על 80 אוטובוסים – צעד המפחית ב-97% את הזיהום החלקיקי. "בעקבות פעילות החברה לתיקון הליקויים, ומכיוון שזו הפעם הראשונה שהחברה הפרה את ההוראות, סכום העיצום הכספי הופחת ב-40% ל-1.63 מיליון שקל (מ-2.7 מיליון שקל) שכבר הופקדו", מסכמים שם.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות