אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניר ברקת: נשבות מיום ראשון הבא כי האוצר לא אישר תוספת תקציב לעירייה צילום: אוהד צויגנברג

ניר ברקת: נשבות מיום ראשון הבא כי האוצר לא אישר תוספת תקציב לעירייה

ראש עיריית ירושלים הגיע לסיכום עם מנכ"ל האוצר לפיו יגדילו את התקציב בכ-300 מיליון שקל אם יימצא לכך מקור תקציבי. כעת נראה כי האוצר טרם מצא לכך מקור תקציבי

24.01.2017, 14:35 | עמרי מילמן

עיריית ירושלים הכריזה היום על שביתה מיום ראשון הקרוב בטענה כי משרד האוצר טרם אישר את התקציב לירושלים לשנת 2017.

ראש העירייה ניר ברקת פנה לשר האוצר משה כחלון במכתב וציין כי "בירת ישראל עומדת בפני משבר חמור העלול להביא לקריסה כללית של השירותים הניתנים לתושבי העיר ולבאים בשעריה. ללא הסיוע הממשלתי הנדרש כל ההישגים הרבים אליהם הגענו בשנים האחרונות ירדו לטמיון".

ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, צילום: שאול גולן ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת | צילום: שאול גולן ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, צילום: שאול גולן

ברקת הוסיף כי "בשנת ה-50 לאיחודה של העיר, ובזמן שאויבי ישראל מנסים להחליש את מעמדה של ירושלים, למנוע את בניינה, פיתוחה והצלחתה ולסכל את מעבר שגרירות ארה"ב אליה, אנו מצפים ממשרד האוצר להתייצב לצדנו ולהעניק לנו את הגיבוי והתמיכה הנדרשים, ולא תירוצים. דווקא בזמן שארה"ב מחזקת את ירושלים, משרד האוצר מחליש אותה. ירושלים צריכה לקבל את התקציבים הראויים לה בדרך המלך ומבלי שתיאלץ לחזר אחר הפתחים כמקבצי נדבות".

אגף התקציבים סבר כי צריך להגדיל את תקציב העירייה רק ב-5% לכ-525 מיליון שקל, שכן גם כך הוא גבוה באופן חריג מיתר הרשויות המקומיות, גם ביחס לגודלה של העיר. עם זאת ברקת הגיע לסיכום עם מנכ"ל האוצר שי באב"ד לפיו יגדילו את התקציב בכ-300 מיליון שקל אם יימצא לכך מקור תקציבי. כעת נראה כי האוצר טרם מצא לכך מקור תקציבי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות