אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברים חדשים בצוות ההגנה של שטיינמץ: יהודה וינשטיין ואלן דרשוביץ צילום: מוטי קמחי

חברים חדשים בצוות ההגנה של שטיינמץ: יהודה וינשטיין ואלן דרשוביץ

היועמ"ש לשעבר והמשפטן האמריקאי הבכיר יסייעו בהכנת איש העסקים שנחשד במתן שוחד בגינאה; שטיינמץ ייסע מחרתיים לחקירה בשוויץ וישוב לארץ בשבת

24.01.2017, 21:09 | נעמי צורף ותומר גנון
יהודה וינשטיין, היועץ המשפטי לממשלה לשעבר, והמשפטן האמריקאי הבכיר פרופ' אלן דרשוביץ יצטרפו כיועץ לצוות ההגנה של המיליארדר בני שטיינמץ, כך פורסם הערב (ג') בחדשות ערוץ 2. שטיינמץ, חשוד במתן שוחד בהיקף של כ-30 מיליון דולר לנשיא גינאה לשעבר, נסאנה קונטה, וכן לאשתו ממאדי טור, בשנים 2008-2012. זאת בתמורה לכך שיקדמו את האינטרסים העסקיים של חברת הכרייה שבשליטתו - BSGR. על פי החשד, בתמורה לתשלומי השוחד השניים סייעו לשטיינמץ לזכות ברישיון כרייה של עפרת ברזל במכרה הגדול במדינה – סימנדאו.

קראו עוד בכלכליסט

עו"ד יהודה וינשטיין, לשעבר היועץ המשפטי לממשלה עו"ד יהודה וינשטיין, לשעבר היועץ המשפטי לממשלה עו"ד יהודה וינשטיין, לשעבר היועץ המשפטי לממשלה

שטיינמץ, שעם פתיחת החקירה נגדו בישראל בחודש שעבר נעצר, שוחרר בערבות גבוהה של 100 מיליון שקל והוטלו עליו תנאים מגבילים כגון איסור יציאה מהארץ, זומן לאחרונה לחקירה גם בשוויץ בחשד שהשתמש בחשבונות בנק במדינה זו לתשלום השוחד. החקירה שתיערך בז'נבה תואמה עם הרשויות בישראל. בהמשך לכך, היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) שבמשטרה וסנגורו של שטיינמץ, יובל ששון, עדכנו אתמול השבוע את בית משפט השלום בראשל"צ, כי הוא יטוס לשוויץ ביום חמישי הקרוב ויחזור לישראל בשבת.

בני שטיינמץ, צילום: אוראל כהן בני שטיינמץ | צילום: אוראל כהן בני שטיינמץ, צילום: אוראל כהן

עם פתיחת החקירה בישראל הודיעה המשטרה כי היא מנוהלת במשותף עם רשויות האכיפה בארה"ב, שווייץ וגינאה, וזאת לדברי המשטרה במסגרת המאמץ הבינלאומי בהובלת ה-OECD כנגד תופעת השוחד לעובדי ציבור זרים ברחבי העולם. החקירה מלווה על ידי פרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה) ופרקליטות המדינה.

מטעמו של שטיינמץ נמסר: "מר שטיינמץ וחברת BSGR הן קורבן של קונספירציה בינלאומית חובקת זרועות עולם שמטרתה הפקעת נכסיה של BSGR שלא כדין. במסגרת זאת מנהלת BSGR הליכי בוררות כנגד ממשלת גינאה ובכוונתה להגיש תביעות כספיות של מיליארדי דולרים כנגד אותם גופים. וינשטיין ודרשוביץ יצטרפו כיועץ לצוות משפטנים בינלאומיים מוביל במטרה להאיר את פרטי הפרשה ולהביא לערכאות המתאימות בעולם את יוזמי הקנוניה"

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות