אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ח"כ אמסלם שלח מכתב למילצ'ן: "אם נפגעת - מצר על כך" צילום: אלכס קולומויסקי

ח"כ אמסלם שלח מכתב למילצ'ן: "אם נפגעת - מצר על כך"

בעקבות מכתב שקיבל מטעמו של המיליארדר ארנון מילצ'ן שהזהיר אותו מתביעה בשל התבטאויות הנוגעות לחקירת רה"מ, שיגר ח"כ דוד אמסלם מכתב תשובה: "ההתבטאות מוגנת בהגנה מוחלטת מפאת חסינותי לפי חוק חסינות חברי כנסת"

25.01.2017, 08:48 | מורן אזולאי, ynet
חבר הכנסת דוד אמסלם מהליכוד שתקף את המיליארדר ארנון מילצ'ן, מי שעל פי החשד סיפק טובות הנאה לראש הממשלה בנימין נתניהו במאות אלפי שקלים, שלח הבוקר (ד') מכתב לעורך דינו של מילצ'ן בעקבות דרישה להתנצל תוך יומיים. הוא פתח את מכתב התגובה בכך ש"ההתבטאות מוגנת בהגנה מוחלטת מפאת חסינותי לפי חוק חסינות חברי כנסת".

קראו עוד בכלכליסט

במכתב ששלח עו"ד בעז בן צור לח"כ אמסלם נכתב כי בראיונות שקיים אמסלם לכמה כלי תקשורת, "טענת כי מר מילצ'ן פנה מיוזמתו למשטרת ישראל ביחס לפרשה המכונה תיק 1000 במטרה להביא לסיום כהונתו של ראש הממשלה מר בנימין נתניהו, לא פחות. בנוסף לכך, טענת כי מטרתו של מר מילצ'ן היא להשפיל את ראש הממשלה. חמור מכך: במהלך מסע הראיונות שערכת, הוספת כי אם דבריו של מר מילצ'ן הם אמת, הוא איש 'בזוי'. כך דבריך". הוא דרש ממנו להתנצל והזהיר אותו מפני הגשת תביעת לשון הרע.

 

ארנון מילצ ארנון מילצ'ן | צילום: חיים הורנשטיין ארנון מילצ

 

במכתב התשובה של ח"כ אמסלם, כתב: "לגופו של עניין, אכן איני מכיר את מר מילצ'ן. לכל אורך הראיונות שנתתי, חזרתי והדגשתי שגם העובדות העולות מחקירת המשטרה אינן ידועות לי, וכי דבריי מתייחסים לפרסום בעיתון 'הארץ'. לא זו אף זו, הדגשתי מספר פעמים שאני מטיל ספק בנכונות הפרסום האמור. הפועל היוצא הוא, שהראיונות כולן היו בגדר 'הבעת דעה' על האפשרות שהפרסום בעיתון 'הארץ' נכון בצורה כלשהי, ועל הפרשנות האפשרית, שהוצגה על-ידי המראיינים, לפיה עדותו של מר מילצ'ן פוגעת בדרך כלשהי בממשלת ישראל ובראש הממשלה. ואכן, גם אתה דייקת במכתבך וכתבת שהדברים נאמרו בתנאי ("אם") שהפרסום הוא אמת".

"ידוע לכל", כתב אמסלם, "כי החקירה המתנהלת לאחרונה בעניין זה עומדת בלב ההתעניינות הציבורית ומקבלת תשומת לב תקשורתית חסרת תקדים. בכלל זה, מושמעת ונדונה העמדה הרלוונטית המבקשת לשאול האם ראוי שחקירה מסוג זה תסכן את כהונתו של ראש הממשלה שנבחר פעם אחר פעם בבחירות דמוקרטיות. בהקשר זה, מושמעת מזה זמן הטענה, הראויה כשלעצמה לדיון ציבורי, ולפיה אפשר שמאחורי החקירה עומדים גורמים בעלי עניין לפגוע בראש הממשלה ולסכל את כהונתו".

ח"כ אמסלם הוסיף כי "כל שאמרתי בראיונות אליהם התייחסת במכתבך היה בגדר 'הבעת דעה' אודות אותם עניינים בעלי חשיבות ציבורית, ומשכך, ונוכח הבהרתי כי אין לי כל ידיעה אודות פרטי החקירה ופרטי העדות שמסר לכאורה מר מילצ'ן, אין לראות בדבריי משום לשון הרע. אני מקווה שיש במכתבי כדי להשיב לטענותיך. אבקש להוסיף שלמרות האמור לעיל, אם מר מילצ'ן רואה את עצמו נפגע מכך באופן אישי, אני מצר על כך".

 

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות