אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עידן עופר רוכש מבנק לאומי 4.6% ממניות קנון תמורת 112.5 מיליון שקל צילום: אוראל כהן

עידן עופר רוכש מבנק לאומי 4.6% ממניות קנון תמורת 112.5 מיליון שקל

הבנק מוכר את המניות לחברת אנסוניה סינגפור הולדינגס של עידן עופר, בעסקה המשקפת למניית החברה שווי של 45 שקלים, כ-3 שקלים פחות משווי השוק. לאומי יישאר לאחר המכירה עם אחזקה של 2.3% בחברה

25.01.2017, 14:17 | מיקי גרינפלד ורעות שפיגלמן

בנק לאומי מוכר את רוב מניותיו בקנון לעידן עופר: הבנק מוכר 2.5 מיליון מניות קנון שברשותו - אחזקה של 4.6% בחברה - תמורת 112.5 מיליון שקל. המכירה נעשית לחברה בסינגפור שבאמצעותה מחזיק עידן עופר בשליטה בקנון.  

קראו עוד בכלכליסט

העסקה משקפת שווי של 45 שקלים למניית קנון, מחיר נמוך מעט משוויה בשוק: קנון פתחה את יום המסחר בשווי של 48 שקלים.

הבנק מדווח כי אתמול התקשר בעסקה למכירת המניות לחברת אנסוניה סינגפור הולדינגס (Ansonia Singapore Holdings) - חברה מסינגפור שבשליטת עידן עופר ושמחזיקה עבורו כאמור את השליטה בקנון. המכירה תתבצע מחוץ לבורסה ותושלם "בהקדם האפשרי". 

קנון  מחזיקה בחברת האנרגיה איי.סי.פאואר, יצרנית המכונית החשמלית קורוס ובנתח בחברת הספנות צים.

מהלך זה של לאומי מצטרף למהלכים קודמים של הבנק להקטנת שיעור אחזקתו קנון. לאחר המכירה יישארו בבעלות לאומי 1.23 מניות קנון, המשקפות אחזקה של 2.3% בחברה.

מימושי האחזקות של לאומי בקנון (כמו גם בחברה לישראל, שאף היא בשליטת עידן עופר) הם בחלקם תולדה של חוק הריכוזיות, המחייב את הבנק לרדת מרף אחזקה של 10% בחברות ריאליות.

עם זאת, הבנק מכר מניות גם לאחר שירד מתחת לאחזקה הנדרשת, כך שנראה שיש במכירות האחרונות החלטה עסקית לצאת מהאחזקות האמורות. הבנק מציין כי לעסקה לא צפויה להיות השפעה על התוצאות הכספיות שלו.

עידן עופר, צילום: בלומברג עידן עופר | צילום: בלומברג עידן עופר, צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות