אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סופי: ג'ונסון אנד ג'ונסון רוכשת את אקטליון השוויצרית תמורת 30 מיליארד דולר צילום: בלומברג

סופי: ג'ונסון אנד ג'ונסון רוכשת את אקטליון השוויצרית תמורת 30 מיליארד דולר

יצרנית מוצרי הבריאות הגדולה בעולם תרכוש במזומן את כל מניותיה של אקטליון, הנסחרת בבורסה השוויצרית, תמורת 280 דולר למניה; ההחלטה על העסקה אושרה פה אחד על ידי הדירקטוריונים של שתי החברות

26.01.2017, 09:01 | שירות כלכליסט

ענקית התרופות האמריקאית, ג'ונסון אנד ג'ונסון, הודיעה היום (ה') כי היא רוכשת את חברת הפארמה השווייצרית, אקטליון (Actelion), עבור 30 מיליארד דולר. ההחלטה על העסקה אושרה פה אחד על ידי הדירקטוריונים של שתי החברות.

קראו עוד בכלכליסט

החברה האמריקאית תרכוש במזומן את כל מניותיה של אקטליון, הנסחרת בבורסה השוויצרית, תמורת 280 דולר למניה. ג'ונסון אנד ג'ונסון, יצרנית מוצרי הבריאות הגדולה בעולם, הודיעה כי בכוונתה לפצל את פעילות המחקר והפיתוח של יצרנית התרופות השוויצרית.

בתחילת חודש דצמבר 2016 הודיעה ג'ונסון אנד ג'ונסון כי החליטה לסגת מהמגעים עם אקטליון, ככל הנראה לאחר שהמגעים לא הובילו להסכמות על המחיר הראוי בעסקה. על פי גורמים המקורבים לעסקה, הצעת ג'ונסון אנד ג'ונסון עמדה אז על 260 דולר למניה, סכום המשקף שווי של 28 מיליארד דולר לחברה השוויצרית. 

אקטליון מצידה ציינה במקביל להודעת החברה האמריקאית כי היא "מנהלת מגעים עם חברה אחרת", ובהמשך דווח בתקשורת כי מדובר בחברת הפראמה הצרפתית סאנופי (Sanofi). לקראת סוף דצמבר, הודיעה ענקית הפארמה האמריקאית כי חזרה לנהל מו"מ "בלעדי" אם אקטליון - ומדבריה ניתן היה להבין כי הרוכשות הפוטנציאליות האחרות פרשו מהתהליך.

אקטליון שנחשבת לאחת מהחברות המובילות בעולם בטיפול ביתר לחץ דם, נוסדה לפני 20 שנה על ידי המנכ"ל ז'אן פול קלוזל (Jean-Paul Clozel), אשתו מרטין וצוות מדענים שפרש מחברת התרופות רוש (Roche).

ג ג'ונסון אנד ג'ונסון | צילום: בלומברג ג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות