אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביה"ד הקפיא את עיצומי עובדי חברת החשמל שהיו מתוכננים ליום ראשון צילום: עמית שעל

ביה"ד הקפיא את עיצומי עובדי חברת החשמל שהיו מתוכננים ליום ראשון

בעתירה שהגישו העובדים לביה"ד לעבודה הם ביקשו לעצור את מה שהם מכנים "רפורמה זוחלת בחברת החשמל" שמתקיימת לכאורה במעמד צד אחד בלבד והודיעו שבכוונתם להתחיל בעיצומים ביום ראשון

26.01.2017, 19:40 | ליאור גוטמן

בית הדין האזורי לעבודה בחיפה פסק הערב (ה') כי בשל לוח הזמנים הקצר הוא משהה את צעדי העובדים עד לקיום דיון בנוכחות כל הצדדים. הדיון יערך ביום שלישי הקרוב בערב ולאחריו תתקבל החלטה. לפיכך כל עיצומי העובדים שתוכננו לראשון הקרוב הוקפאו.

ועד עובדי חברת החשמל עתר היום (ה') לבית הדין האזורי לעבודה נגד משרד האנרגיה, הנהלת חברת החשמל ויצרני חשמל פרטים בתביעה לעצור מה שהם מכנים "רפורמה זוחלת בחברת החשמל" שמתקיימת לכאורה במעמד צד אחד בלבד.

עיון בכתב התביעה מעלה, שמיום ראשון הקרוב ינהיג הוועד שם בראשות דוד (מיקו) צרפתי שורת עיצומים שעלולים לשתק את פיתוח משק החשמל. בין הצעדים שמציין הוועד בעתירתו, לא ישתפו פעולה עם כל הזוכים העתידיים במכרזים להקמת תחנות כוח סולאריות עליהן התכוונה המדינה להכריז כבר בפברואר הקרוב. 

מיקו צרפתי, יו"ר ועד חברת החשמל , צילום: תומי הרפז מיקו צרפתי, יו"ר ועד חברת החשמל | צילום: תומי הרפז מיקו צרפתי, יו"ר ועד חברת החשמל , צילום: תומי הרפז

עוד מציינים שם, תוקפא העבודה מול כל יצרני החשמל הפרטיים לרבות ביצוע סקרי חיבור לתחנות כוח חדשות שעתידות לקום במשק או לתחנות קיימות שמבקשות להרחיב את היקף הייצור שלהן. העובדים מבטיחים להרחיב את העיצומים אבל שהם לא יפגעו באספקת החשמל לצרכנים ולא יפגעו בביטחון המדינה.

ועד העובדים, שמיוצג על ידי עו"ד אורנה לין, תהילה בנישו ועדי בן חורין, עתר בגיבוי ההסתדרות  שמיוצגת בהליך זה על איריס ורדי ואיילה פלזנטל-דברת. לטענת הוועד, יש כמה סיבות לעתירה לרבות סגירת תחנות כוח פחמיות בחדרה, מכירת תחנות כוח שלה לסקטור הפרטי, ניהול לקוח או חסר של דיוני הרפורמה, כוונה להכניס למשק תחנות כוח פרטיות או תחנות כוח סולאריות בהספק של עשרות אחוזים מכוח הייצור של חברת החשמל. יצוין שלפי דו"חות חברת החשמל לבורסה כוח הייצור של הסקטור הפרטי כבר "נגס" 30% מנתח השוק של חברת החשמל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות