אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עורכי הדין נהנו מכיסוי ביטוחי על הטרדה מינית בניגוד להוראת סלינגר צילום: אלכס קולומויסקי

עורכי הדין נהנו מכיסוי ביטוחי על הטרדה מינית בניגוד להוראת סלינגר

המפקחת על הביטוח הורתה ב-2013 לאסור מתן כיסוי ביטוחי על הטרדה מינית בעבודה. 3 שנים אחר כך התברר לה שההוראה לא נאכפה ע"י מגדל שהעניקה כיסוי כזה במסגרת ביטוח האחריות המקצועית של עורכי הדין

26.01.2017, 18:57 | רחלי בינדמן

המפקחת על הביטוח דורית סלינגר החליטה בשנת 2013 כי לא תתיר עוד כיסוי ביטוחי על עבירה על חוק הטרדות מיניות ובפרט הגנה משפטית ושיפוי מעבידים שלא פעלו בהתאם להוראות החוק שנועד לעודד זיהוי הטרדות מיניות במקום העבודה. אלא שמתברר כי סלינגר כשלה מלאכוף אותו ובמשך שנים נהנו חברי לשכת עורכי הדין מביטוח אחריות מקצועית בחברת הביטוח מגדל שכלל סעיף ביטוח גם למקרה של רשלנות עורך הדין בקיום חוק הטרדות מיניות.

סלינגר זיהתה את הכשל רק כאשר בסוף 2016 מנורה מבטחים, שזכתה במכרז ביטוח האחריות המקצועית של עורכי הדין במקום מגדל, שלחה אליה לאישור את הפוליסה ואז דרשה סלינגר ממנורה להסיר את הסעיף שהיה זהה לזה שהיה בפוליסה של מגדל שמספק הגנה למעבידים על תביעות בשל אי קיום החוק כלשונו.

אילוסטרציה, צילום: bigstock אילוסטרציה | צילום: bigstock אילוסטרציה, צילום: bigstock

החוק כולל בין היתר דרישה לתלות דף המפרט את זכויות הנפגע במקום בולט במשרד ולמנות אדם האמון על פניות של הטרדה מינית. כאמור רק לאחר שמנורה שלחה את הפוליסה לאישור הפיקוח נחשף המחדל זאת כאשר כלל לא ברור אם מגדל העבירה את הפוליסה שלה לאישור הפיקוח וגם אם כן, האם עשתה זאת מאז 2013 בעקבות ההוראה של סלינגר.

כך או כך לא ברור כיצד בפיקוח לא אכפו את ההוראה שלהם שמטבע הדברים מונעת ביטוח שמנוגד לתקנת הציבור.

רשות שוק ההון נמסר בתגובה: "הרשות רואה בחומרה מתן כיסוי ביטוח להטרדה מינית בניגוד להוראות הדין והרשות. בעקבות מידע שהתקבל כי חברות ביטוח מעניקות כיסוי ביטוחי אסור בגין הטרדה מינית, הרשות החלה בהליכי בירור. הרשות תנקוט בכל האמצעים הנדרשים למניעת מתן הכיסוי".

ממגדל טרם נמסרה תגובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות