אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נאבקים בטראמפ, בנשק שלו: עובדי ממשלה בארה"ב פתחו חשבונות טוויטר אלטרנטיביים צילום: רויטרס

נאבקים בטראמפ, בנשק שלו: עובדי ממשלה בארה"ב פתחו חשבונות טוויטר אלטרנטיביים

עובדים בנאס"א, בסוכנות להגנת הסביבה ועוד מוחים, בין השאר, על היחס של הממשל החדש לנושאים של איכות סביבה - ועל הגבלות שהוטלו עליהם. "אפשר להשתלט לנו על הטוויטר הרשמי, אבל לעולם לא תוכלו לקחת את הזמן החופשי שלנו!", צייץ אחד העובדים

27.01.2017, 12:04 | שירות כלכליסט

עובדים ביותר מעשרה משרדים ממשלתיים בארה"ב הקימו רשת מחתרתית של ציוצי טוויטר לא רשמיים, במרד נגד מה שהם תופסים כניסיונות של הנשיא דונלד טראמפ להקפיא את המחקר הפדרלי על שינויי אקלים ומחקרים מדעיים אחרים. כך מדווחת סוכנות רויטרס.

קראו עוד בכלכליסט

המדענים בסוכנות להגנת הסביבה (EPA), בנאס"א ובסוכנויות ממשלתיות אחרות, החליטו לנצל את צורת התקשורת המועדפת על הנשיא החדש והשיקו חשבונות טוויטר פרטיים, הנושאים את השמות של המשרדים בהם הם עובדים, וזאת כמחאה על הגבלות שהוטלו עליהם, וכפלטפורמה לפרסום מידע שהממשל מעדיף להסתיר. "מצפה כבר שהנשיא יכריז עלינו כעל חדשות מזויפות", צייץ עובד ברשות הפארקים הלאומיים בחשבון הטוויטר החדש @AltNatParkService. "אפשר להשתלט לנו על הטוויטר הרשמי, אבל לעולם לא תוכלו לקחת את הזמן החופשי שלנו!"

בדומה, חשבון הטוויטר @RogueNASA כולל הסבר מקדים שמגדיר אותו כ"טוויטר הלא רשמי של צוות ההתנגדות בנאס"א, ולא חשבון רשמי של הסוכנות". הם מבקשים מהגולשים לעקוב אחר החשבון "לקרוא חדשות ועובדות על מדע ואקלים. חדשות אמיתיות, עובדות אמיתיות".

דונלד טראמפ ולוגו טוויטר, צילום: רויטרס דונלד טראמפ ולוגו טוויטר | צילום: רויטרס דונלד טראמפ ולוגו טוויטר, צילום: רויטרס

חשבונות הטוויטר המחתרתיים קמו כתגובה להוראות שקיבלו מספר סוכנויות מצד ממשל טראמפ לצמצם את הפצת המידע לציבור. כך למשל בשבוע שעבר הורו לעובדים במשרד הפנים להפסיק ולצייץ בטוויטר, לאחר שאחד העובדים פרסם פוסטים בנוגע למספר הצופים בטקס ההשבעה של טראמפ ועל כך שתכנים הקשורים לשינויי אקלים וזכויות אדם נעלמו מהאתר הרשמי של הבית הלבן. עובדים מסוכנות ההגנה על הסביבה וממשרדי החקלאות והבריאות אישרו גם כי קיבלו הוראות מהממשל להסרת עמודי אינטרנט ולהגבלת האופן בו הם מתקשרים עם הציבור באמצעות המדיה החברתית.

בעקבות זאת, החלו לצוץ במהירות חשבונות מחתרתיים. נכון ליום רביעי, הוקמו כבר 14 חשבונות מסוג זה, שכוללים את שם הסוכנות והלוגו שלה. מכיוון שהחשבונות מוגדרים כפרטיים, הם מחוץ להישג ידו של הממשל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות