אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יעלון העיד במשטרה נגד נתניהו: היה מעורב באופן ישיר במכרז הצוללות צילום: עומר מסינגר

יעלון העיד במשטרה נגד נתניהו: היה מעורב באופן ישיר במכרז הצוללות

שר הביטחון לשעבר ניסה לשכנע את חוקרי המשטרה כי רה"מ פעל ממניעים לא כשרים במכרז הצוללות ודאג באופן ישיר להתאים את מכרז הספינות לתאגיד הגרמני טיסנקרופ. לטענתו, נתניהו ניהל מגעים ישירים עם גורמי ממשל בכירים בגרמניה - מעל הראש של מערכת הביטחון

28.01.2017, 20:35 | נעמי צורף

שר הביטחון לשעבר, משה בוגי יעלון, העיד במשטרה על מעורבות ראש הממשלה בינימין נתניהו בפרשת הצוללות, כך פרסם הערב משה נוסבאום בחדשות ערוץ 2. על פי הפרסום, ייתכן כי עדותו של יעלון תגרום להפיכתה של הבדיקה לחקירה. במסגרת הפרסום, טען יעלון כי רה"מ היה מעורב באופן ישיר ופעיל בביטול המכרז הבינלאומי לרכישת ספינות והתאמתו לתאגיד הגרמני.

עוד פורסם כי יעלון העביר מידע מפורט על המגעים שניהל נתניהו עם גורמי ממשל בגרמניה לרכישת ספינות לחימה וצוללת מבלי לשתף את מערכת הביטחון וניסה לשכנע את החוקרים כי נתניהו פעל ממניעים לא כשרים.

קראו עוד בכלכליסט

טקס קבלת הצוללת אח"י רהב בבסיס חיל הים בחיפה, צילום: אלעד גרשגורן טקס קבלת הצוללת אח"י רהב בבסיס חיל הים בחיפה | צילום: אלעד גרשגורן טקס קבלת הצוללת אח"י רהב בבסיס חיל הים בחיפה, צילום: אלעד גרשגורן

בסוף חודש נובמבר הורה היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, למשטרה להתחיל בבדיקת הפרטים, וזאת בעקבות נתונים חדשים שהגיעו למשטרה. ובסוף חודש דצמבר הגיעו חוקרי להב 433 ללשכתו של היועץ המשפטי של בן ארי, כחלק מבדיקת הפרשה כדי להשיג מסמכים שישפכו אור מדוע בוטל המכרז והפרויקט ניתן לטיסנקרופ.

על-פי הפרסומים של דרוקר ב-2 ביוני, שלושה ימים לאחר ששר הביטחון אביגדור ליברמן נכנס לתפקידו, הוא נפגש בלשכתו עם שמרון – פגישה שהמשטרה מודעת לה. לשכת ליברמן אישרה את דבר הפגישה אך מסרה לחדשות ערוץ 10 כי נושא רכש כלי השיט לא עלה לדיון, והשיחה נסבה רק בנושאים קואליציוניים.

טרם נמסרה תגובת נתניהו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
מי מופתע ? למי נפלה הלסת ?
לאף אחד. אי אפשר לאמר דבר לפני שהתבררות עובדות. אבל, בכל זאת שאלות היפותטיות: מי מאמין שאין סיכוי שביבי יתן הוראות "נגועות" גם בענייני בטחון המדינה ? מי מאמין שביבי לא ישעבד את האינטרסים הבסיסיים שלנו לטובתו ? מי מאמין שאי אפשר לשחד את ביבי ? מי מאמין ? מי ? אף פעם לא עמדה אישיות כל כך מרעילה בתפקיד הכי חשוב של העם היהודי. לך, לך אתה והיא והחברים שלך (כן, שעושים הכל רק מתוך חברות).
אליקים  |  28.01.17
לכל התגובות