אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חרף חולשה במחשבים אישיים: מיקרוסופט שווה יותר מ־500 מיליארד דולר צילום: בלומברג

חרף חולשה במחשבים אישיים: מיקרוסופט שווה יותר מ־500 מיליארד דולר

מיקרוסופט עקפה את תחזיות האנליסטים עם הכנסות של כ-26 מיליארד דולר. חטיבת המחשוב האישי היא המכניסה ביותר עם כ-12 מיליארד דולר, חרף ירידה של 5% לעומת הרבעון המקביל

29.01.2017, 11:34 | עומר כביר

ביצועים חזקים של חטיבות היישומים העסקיים ושירותי הענן של מיקרוסופט דחפו את ענקית התוכנה למעלה, למרות ירידה במכירות פעילות המחשוב האישי. ברבעון הקלנדרי האחרון של 2016 עמדו ההכנסות הלא־מתואמות של החברה על 26.07 מיליארד דולר, עלייה של 2.2% לעומת הרבעון המקביל. ההכנסות עקפו את תחזיות האנליסטים, שצפו לחברה הכנסות של 25.28 מיליארד דולר. הרווח הנקי המתואם עמד על 5.2 מיליארד דולר, עלייה של 3.6% לעומת הרבעון המקביל. הביצועים המשופרים דחפו את שווי החברה בבורסה ביום שלאחר הדו"חות אל יותר מ־500 מיליארד דולר, לראשונה זה 17 שנה.

קראו עוד בכלכליסט

חטיבת המחשוב האישי ממשיכה להיות החטיבה המכניסה ביותר של מיקרוסופט, עם הכנסות של 11.8 מיליארד דולר. זאת, חרף ירידה של 5% לעומת הרבעון המקביל על רקע ביצועים חלשים בתחום המובייל. ההכנסות ממכירת ווינדוס ליצרניות מחשבים עלו ב־5%, וכך גם ההכנסות ממכירת ווינדוס ושירותי ענן לצרכנים. ההכנסות מפרסומות במנועי חיפוש עלו ב־10%. ההכנסות מפעילות הגיימינג ירדו ב־3%, לאחר שהצניחה במכירות קונסולות אקסבוקס קוזזה בחלקה בעלייה במכירות תוכנה ושירותים לקונסולה.

סרפס בוק של מיקרוסופט סרפס בוק של מיקרוסופט סרפס בוק של מיקרוסופט

הכנסות חטיבת הפריון והיישומים העיסקיים עלו ב־10% ל־7.5 מיליארד דולר, מובלות בעלייה של 22% במכירות מוצרי אופיס ושירותי ענן למשתמשים פרטיים ועלייה של 47% בהכנסות ממכירות אופס ללקוחות עסקיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות