אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שוברים את השוק: אלטשולר ופסגות ימכרו לעמיתי חבר גמל להשקעה ב-0.39% בלבד צילום: עמית שעל

שוברים את השוק: אלטשולר ופסגות ימכרו לעמיתי חבר גמל להשקעה ב-0.39% בלבד

בסיום מכרז תחרותי זכו שני בתי ההשקעות להיות הספק הבלעדי של מוצר הגמל להשקעה לעשרות אלפי חברי ארגון חבר לאחר שהציעו דמי ניהול נמוכים בכ-44% מהממוצע הענפי

29.01.2017, 14:55 | רחלי בינדמן

התחרות על החוסכים במוצר הפיננסי החדש - הגמל להשקעה - צוברת תאוצה. ארגון חבר הכריז כי התקשר עם שני בתי השקעות - אלטשולר שחם ופסגות בהסכם לפיו חברי הארגון המאגד עשרות אלפי משפחות יהיו זכאים לחסוך דרך אותם גופים במוצר הגמל להשקעה בדמי ניהול נמוכים במיוחד של 0.39% מהצבירה. המוצר שהושק בדצמבר האחרון על ידי רוב השחקנים הגדולים בשוק משווק היום בדמי ניהול ממוצעים של 0.7%, כך שמדובר בהנחה משמעותית המבוססת על כך שלקוחות שיצטרפו למוצר דרך חבר יעשו זאת עצמאית ולא דרך סוכן ביטוח.

קראו עוד בכלכליסט

ההתקשרות של חבר עם שני בתי ההשקעות הללו מגיעה לאחר תהליך תחרותי מול מספר גופים בו נבחנו דמי הניהול שהוצעו, תשואות העבר, וסטנדרט השירות. במסגרת ההכם ישמשו בתי ההשקעות כספק בלעדי למוצר פיננסי זה לעמיתי חבר לתקופה של 3 שנים. מוצר הגמל להשקעה הוא מוצר חיסכון פיננסי המאפשר להפקיד כספים פנויים לטובת חיסכון לטווח קצר, בינוני וארוך וניתנים למשיכה על ידי הלקוח בכל עת.

גילעד אלטשולר מנכ"ל משותף בבית השקעות אלטשולר שחם, צילום: עמית שעל גילעד אלטשולר מנכ"ל משותף בבית השקעות אלטשולר שחם | צילום: עמית שעל גילעד אלטשולר מנכ"ל משותף בבית השקעות אלטשולר שחם, צילום: עמית שעל

עם זאת, המוצר כולל הטבות שלא קיימות במוצרים פיננסים מתחרים כמו קרנות נאמנות או תעודות סל ובפרט דחיית אירוע תשלום מס על רווחי ההון שיצברו רק למשיכת הכסף ובכלל זה לא יתקיים אירוע מס בעת מעבר בין מסלולי הקופה או אפילו בין גופים מתחרים. לבסוף, המוצר מציע אופציה חינמית לפטור מלא ממס על רווחי ההון למי שיתמיד ויחסוך את הכסף עד גיל הפרישה וימשוך אותו כקצבה חודשית. בניגוד למוצרים אחרים, למוצר תקרת הפקדה של 70 אלף שקל לאדם בשנה, אם כי שני בני זוג יכולים לפתוח שני חשבונות ובנוסף לפתוח חשבונות על שם ילדיהם.

מוטי לוי, מנכ"ל "חבר": "קופת הגמל להשקעה נועדה לעודד את הציבור להגדיל את החיסכון, ולדאוג לעתידו הכלכלי. כארגון המייצג עשרות אלפי משפחות, אנו מאמינים ש-"חבר" צריך לספק לעמיתים מערך שירותים מגוון ואיכותי שייתן מענה לכל הצרכים בתחום הפיננסי". 
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

לכל התגובות