אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גם בתום 8 שעות: השימוע שערך שי באב"ד לאורי יוגב לא הסתיים צילום: אוראל כהן

גם בתום 8 שעות: השימוע שערך שי באב"ד לאורי יוגב לא הסתיים

השימוע אצל מנכ"ל האוצר נוגע למסיבת העיתונאים שערך תוך חריגה מסמכות לכאורה; על פי יוגב, מנהל רשות החברות - כמו יתר הנהלת האוצר - הינו בדרגת מנכ"ל ולכן לבאב"ד אין סמכות ביחס אליו

29.01.2017, 18:33 | עמרי מילמן וליאור גוטמן

השימוע שערך היום (א') מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד למנהל רשות החברות אורי יוגב הסתיים לאחר שמונה שעות וצפוי להתחדש מחר. ההליך, שנדחה מהשבוע שעבר, נוגע למסיבת העיתונאים שערך יוגב בשבוע שעבר בנוגע לנבחרת הדירקטורים, וזאת תוך חריגה מסמכות לכאורה. 

קראו עוד בכלכליסט

בעוד שבאב"ד, הסתמך בזימון לשימוע על סעיף בחוק המתייחס לסוגיית עובד ומעסיק, יוגב טען במכתביו כי לבאב"ד אין סמכות עליו, שכן הוא לא עובד שלו. זאת מאחר שמנהל רשות החברות, כמו יתר הנהלת האוצר, הינו בדרג מנכ"ל. בכירים נוספים באוצר הביעו בימים האחרונים תרעומת על ניסיונו של באב"ד להכפיף אליו את הנהלת המשרד שכאמור נמצאת בדירוג מקביל אליו. 

אורי יוגב ממתין לשימוע, היום אורי יוגב ממתין לשימוע, היום אורי יוגב ממתין לשימוע, היום

השימוע שהתקיים היום נערך כאמור בעקבות מסיבת העיתונאים שערך יוגב בשבוע שעבר בה הכריז על הקמת נבחרת הדירקטורים החדשה. באב"ד טען כי מאחר שהדבר לא תואם כלל עם הנהלת המשרד ועם שר האוצר,יוגב חרג מסמכות והוא ביקש להשעותו בכפוף לשימוע. במסיבת עיתונאים לסיום שנת 2016 ציינו באב"ד ושר האוצר משה כחלון כי בניגוד להצהרות קודמות הם תומכים בנבחרת הדירקטורים עצמה, אולם אין בינם לבין יוגב אמון וכי ההכרזה על הקמת הנבחרת נעשתה בחריגה מסמכות. גורמים באוצר אומרים כי באב"ד וכחלון ביקשו לבצע מספר שינויים בקריטריונים של הנבחרת עצמה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות