אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דן הראל, לשעבר מנכ"ל משרד הביטחון, העיד בפרשת הצוללות צילום: עמית שעל

דן הראל, לשעבר מנכ"ל משרד הביטחון, העיד בפרשת הצוללות

לאחרונה דווח כי שר הביטחון לשעבר, משה (בוגי) יעלון והיועץ המשפטי של משרד הביטחון, אחז בן ארי, העידו בפרשה. על פי דיווחים, מבקר צה"ל החל לבדוק את התוכנית להקים מספנות פרטיות לתחזוקת הצוללות

29.01.2017, 20:36 | שירות כלכליסט
גם מנכ"ל משרד הביטחון לשעבר, דן הראל, העיד במשטרה בנוגע לפרשת הצוללות וכלי השיט, כך דיווח הערב ערוץ 10. לאחרונה דווח כי שר הביטחון לשעבר, משה (בוגי) יעלון והיועץ המשפטי של משרד הביטחון, אחז בן ארי, העידו בפרשה. עוד פורסם הערב כי מבקר צה"ל החל לבדוק את התוכנית להקים מספנות פרטיות לתחזוקת הצוללות, שנחשפה כחלק מהפרשה.

קראו עוד בכלכליסט

הראל פרש מתפקידו, מעט במפתיע, במאי האחרון, לאחר שנתיים וחצי בתפקידו. על פי הפרסומים עד כה, המשטרה בודקת בהוראת היועץ המשפטי לממשלה את ההחלטה לרכוש ספינות שטח ושלוש צוללות דולפין נוספות ממספנת טיסנקרופ הגרמנית, ללא מכרזים. המשטרה בודקת האם החלטות אלו (וכן החלטה שלא הבשילה לעסקה, לרכוש ספינות נגד צוללות) קודמו על ידי לשכת ראש הממשלה, מעל לראשה של מערכת הביטחון ובניגוד לעמדתה, וזאת בעת שפרקליטו של ראש הממשלה, עו"ד דן שמרון, ייצג את נציג המספנה בישראל, מיקי גנור.

דן הראל, צילום: נמרוד גליקמן דן הראל | צילום: נמרוד גליקמן דן הראל, צילום: נמרוד גליקמן

על פי הפרסומים בפרשה שחשף ערוץ 10, שמרון ניסה לקדם הקמת מספנה פרטית לתחזוקת הצוללות בישראל, שתתופעל על ידי טיסנקרופ ותחליף את מספנות הצבא. עד כה נטען בפרסומים כי רכש הצוללות הנוספות הוכרע על ידי נתניהו בתמיכת המטה לביטחון לאומי, ובניגוד לדעתו של יעלון שאף התעמת בנושא עם נתניהו. בנוסף, פורסם כי שמרון בירר עם אחז בן ארי, האם צה"ל עצר את המכרז לרכישת ספינות שטח להגנה על שדות הגז, "כפי שביקש ראש הממשלה". בסופו של דבר המכרז בוטל, והפרויקט כאמור ניתן ללא מכרז לטיסנקרופ.

לאחרונה דווח בערוץ 2 כי יעלון ניסה לשכנע את חוקריו, שנתניהו דחף לרכש מהמספנה ממניעים לא עניניים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות