אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סטארבקס מגיבה לטראמפ: נקבל לעבודה 10,000 פליטים צילום: שאטרסטוק

סטארבקס מגיבה לטראמפ: נקבל לעבודה 10,000 פליטים

מנכ"ל הרשת הווארד שולץ אמר כי ההחלטה התקבלה כמענה לחששות עובדי הרשת המודאגים בעקבות החלטות ההגירה של הממשל: "אנו מפתחים תוכנית להעסקת הפליטים ב-5 השנים הבאות, ב-75 המדינות שבהן פועלת הרשת"

30.01.2017, 07:59 | מיקי גרינפלד

החלטת הנשיא טראמפ על הגברת ההגירה ממדינות מוסלמיות עוררה מחאות חריפות בארה"ב ובעולם, והתקבלה במחאה גם מצד חברות עסקיות, כשבסוף השבוע דווח בעיקר על הענקיות של סיליקון ואלי שדאגו לכוח האדם שלהן.  

אתמול יוצאת גם סטארבקס (Starbucks) בתגובה משלה, אך במקרה זה מדובר לא רק בהצהרות, אלא גם בפעולה של ממש. רשת בתי הקפה הגלובאלית הודיעה כי בחמש השנים הבאות תקבל לעבודה 10,000 פליטים ב-75 מהמדינות שבהן פועלת הרשת ברחבי העולם.

קראו עוד בכלכליסט

מנכ"ל החברה הווארד שולץ (Howard Schultz) אמר כי במעשה זו הוא מקווה לתת מענה לדאגות של רבים מעובדים החברה, שעשויים לחוש שלא בנוח לנוכח הצווים שהוציא ממשל טראמפ בשבוע האחרון בענייני ההגירה.

"יש יותר מ-65 מיליון אזרחים ברחבי העולם המוכרים כפליטים על ידי ארגון האומות המאוחדות, אנחנו מפתחים תוכנית להעסקתם במהלך 5 השנים הבאות, ב-75 מדינות ברחבי העולם שבהן לסטארבקס יש פעילות עסקית", אמר שולץ. התוכנית תתחיל בהעסקת אנשים שנתנו שירותי תרגום או שירותי סיוע אחרים לכוחות צבא ארה"ב ברחבי העולם.

מנכ"ל הרשת הוסיף כי החברה תמשיך "לתמוך בחולמים", ילדי מהגרים שהגיעו לארה"ב ללא מסמכים, ותמשיך לפעול ולהשקיע במכסיקו. עוד עדכן שולץ כי במידה שהממשל יבטל את תוכניות ביטוח הבריאות הזולות המסופקות היום לאזרחים, הרשת בארה"ב תספק לעובדיה תוכניות בריאות חלופיות".

הווארד שולץ יו"ר ומנכ"ל סטארבקס, צילום: ריקאדו גאנגאל הווארד שולץ יו"ר ומנכ"ל סטארבקס | צילום: ריקאדו גאנגאל הווארד שולץ יו"ר ומנכ"ל סטארבקס, צילום: ריקאדו גאנגאל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות