אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החברה הישראלית שעשויה להרוויח מהחלטת טראמפ להקים את החומה צילום: מגל

החברה הישראלית שעשויה להרוויח מהחלטת טראמפ להקים את החומה

מניות מגל מערכות זינקו ביום שישי ב-5.6%, יום לאחר שנשיא ארה"ב חזר על כוונותיו לבנות את החומה השנויה במחלוקת בגבול עם מקסיקו. מאז בחירתו של טראמפ עלתה המניה של החברה מיהוד בכ-50%

30.01.2017, 11:16 | שירות כלכליסט
חברת מגל מערכות מיהוד מעוניינת לעזור לנשיא ארה"ב דונלד טראמפ לבנות את החומה בגבול עם מקסיקו, זאת בהתבסס על השבחים שחלק טראמפ לישראל בתחום. מניות מגל זינקו ביום שישי ב-5.6%, יום לאחר שטראמפ חזר על כוונותיו לבנות את החומה השנויה במחלוקת. באופן כללי, בחירתו של טראמפ היטיבה עם החברה, שהמניות שלה עלו בקרוב ל-50% מאז ניצחונו בבחירות בנובמבר.

קראו עוד בכלכליסט

מנהלים מחטיבת סנסטאר של מגל הפועלת בארה"ב יציגו מחר (ג') את מוצר FiberPatrol שלהם בכנס על אבטחת גבולות שיתקיים בוירג'יניה. לדברי מנכ"ל החברה סער קורש, נציגי המשרד לביטחון פנים ומשרדים פדראלים אחרים ישתתפו גם כן בכנס. המערכת המדוברת, שמשבצת חיישנים מסיבים אופטיים בגדרות ובחומות, כבר בשימוש באבטחת שדות תעופה ונמלים ברחבי העולם, כך לדבריו של קורש. "יש לנו את המוצר הנכון ואת הניסיון בישראל שיעזור להדגים את המוצר שלנו", אמר בראיון לסוכנות בלומברג.

סער קורש מנכ"ל מגל מערכות ביטחון, צילום: מגל סער קורש מנכ"ל מגל מערכות ביטחון | צילום: מגל סער קורש מנכ"ל מגל מערכות ביטחון, צילום: מגל

מגל סיפקו את מערכות ההתרעה בגדר ההפרדה ביו"ש והגדר סביב רצועת עזה, שרה"מ בנימין נתניהו הציג ביום שבת כדוגמה לסיבה מדוע החומה של טראמפ חשובה, בציוץ בטוויטר שהספיק כבר לעורר את זעמם של המקסיקנים.

בראיון שהעניק טראמפ לפוקס ניוז הדגיש את חשיבות החומה במניעת כניסת מהגרים לא חוקיים ממקסיקו. "מספיק שתשאלו את ישראל", אמר בראיון. "הם היו על סף אסון, ואז בנו את החומה שעצרה 99.9% מהחדירות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות