אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סוני מחקה 970 מיליון דולר מהמוניטין של חטיבת הסרטים צילום: איי פי

סוני מחקה 970 מיליון דולר מהמוניטין של חטיבת הסרטים

המחיקה תירשם כהפסד תפעולו בדוחות הרבעון הרביעי של 2016, והיא נובעת בין היתר מהורדת תחזיות הרווח לפעילות הדי.וי.די ומכשירי הבידור הביתיים

30.01.2017, 12:14 | שירות כלכליסט

סוני הודיעה כי ביצעה מחיקת שווי של 112.1 מיליארד ין (כ-970 מיליון דולר) מהמוניטין של חטיבת הסרטים שלה ברבעון של החודשים אוקטובר-דצמבר 2016.  

קראו עוד בכלכליסט

מחיקת השווי בוצעה לאחר שבסוני הורידו את תחזית הרווח בפעילות הדי.וי.די ומכשירי בידור ביתי אחרים, בהתאם לירידה הכללית בשוק.

עוד נמסר מהחברה כי נבדקת ההשפעה של הפעולה על ההכנסות שלה בשנה התקציבית המסתיימת במרץ, והיא תיחשף בעת פרסום תוצאות הרבעון, ב-2 בפברואר.

"סוני מכריזה על מחיקת שווי מוניטין על חטיבת הסרטים בגובה 112.1 מיליארד ין, שנרשמה כהפסד תפעולי ברבעון הרביעי שהסתיים ב-31 בדצמבר, 2016", כך לפי הודעה משותפת של המנכ"ל קאזו היראי וראש חטיבת הבידור מייקל לינטון.

מוקדם יותר החודש דווח כי היראי מתכוון לקחת על עצמו תפקיד פעיל יותר בחטיבת הבידור, זאת לאור עזיבתו של לינטון, לטובת תפקיד בסנאפצ'ט. "הוא הולך להיות מאד מעורב, לפחות בששת החודשים הבאים", הגיב בעת ההודעה האנליסט מתיו הריגן מוונדרליך סקיורטיס. "באופן מסורתי, בסוני התרחקו מחטיבת הסרטים, דבר שפגע בהם לא פעם".

חטיבת הסרטים עוד לא התאוששה לגמרי מהפריצה למחשבים שלה ב-2014, שחשפה שורה של מיילים מביכים בין המנהלים הבכירים. כמו כן, היא מתקשה לייצר להיט חדש. החידוש המצופה של מכסחי השדים אכזב בשנה שעברה בקופות, כך גם "התופת", ההמשך של צופן דה וינצי, והנוסעים בכיכובם של ג'ניפר לורנס וכריס פראט.

קאזו היראי מנכ"ל סוני, צילום: איי אף פי קאזו היראי מנכ"ל סוני | צילום: איי אף פי קאזו היראי מנכ"ל סוני, צילום: איי אף פי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות