אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שלב ראשון: הוועדה המקומית אישרה את תוכנית חוף התכלת בהרצליה הדמיה: קייזר אדריכלים

שלב ראשון: הוועדה המקומית אישרה את תוכנית חוף התכלת בהרצליה

האישור ניתן לאחר עשרות שנים שבעלי הקרקע נלחמים לקדמה; מדובר באחת התוכניות הגדולות שקיימות לעיר והיא ממוקמת מדרום לאזור התעסוקה של הרצליה פיתוח. במסגרת ייבנו 11,500 דירות וכן שטחי מסחר, תעסוקה ומבני ציבור

30.01.2017, 16:28 | דותן לוי

תוכנית חוף התכלת, אחת מתוכניות הבנייה המרכזיות של העיר הרצליה, אושרה בשבוע שעבר במליאת ועדת התכנון והבנייה המקומית. המתחם ממוקם מדרום לאזור התעסוקה של הרצליה פיתוח, לאורך רצועת החוף בין שדרות אבא אבן בצפון והגבול עם תל אביב מדרום.

התוכנית, שהוכנה על ידי האדריכל דני קייזר ואגף המינהל ההנדסי בעירייה, משתרעת על שטח של 2,200 דונם, ובו מתוכננות להיבנות כ-.11.5 אלף דירות, 200-150 אלף מ"ר שטחים המיועדים לתעסוקה, מסחר ומבני ציבור וכן 3,500 חדרי מלון. 

 , הדמיה: קייזר אדריכלים הדמיה: קייזר אדריכלים  , הדמיה: קייזר אדריכלים
 , הדמיה: קייזר אדריכלים הדמיה: קייזר אדריכלים  , הדמיה: קייזר אדריכלים
 , הדמיה: קייזר אדריכלים הדמיה: קייזר אדריכלים  , הדמיה: קייזר אדריכלים

במקום מתוכננים גם טיילת לאורך מצוק כורכר סמוך לים שתמשיך את הטיילת הקיימת בחוף עד לגבול ת"א, שביל אופניים לאורך כביש מס' 2, וכן ייערכו עבודות לפיתוח אתר העתיקות "תל מיכל", שיהפוך לפארק ארכיאולוגי בן 200 דונם.

שטחי התעסוקה ייבנו לאורך כביש החוף, כך שייווצר המשך לאזור התעשייה הקיים במערב העיר. שטחי המגורים, הציבור ומתחמי התיירות ייבנו ליד חוף הים. גובה הבנייה המתוכנן הוא של 30-8 קומות.

רוב הקרקעות פרטיות

מדובר בתוכנית שרוב הקרקעות שלה הן בבעלות פרטית וכ-500 דונם מהתוכנית בבעלות רשות מקרקעי ישראל. בעלי הקרקעות במתחם מנסים לקדם את התוכנית מזה זמן רב ובשנת 2013 אף הוגשה עתירה מטעם עמותה המאגדת כ-150 בעלי קרקעות במתחם בטענה כי התוכנית לקידום הבנייה במקום מתעכבת עשרות שנים ללא הצדקה וכי יש לחייב את רשויות התכנון לקדם את המתחם מיידית.

לטענתם, עוד בשנות ה-70 הצהירו רשויות התכנון כי בכוונתם לקדם את תכנון המתחם ואף טרחו לאסוף כסף מבעלי הקרקע לקידום התוכנית. אלא שמאז, התוכנית נדחתה מספר רב של פעמים באמתלות שונות, ורק בשנת 2007 הוגשה התוכנית לאישור עקרוני של הוועדה המחוזית. יחד עם זאת, מדובר בשלב אחד מיני רבים שהתוכנית צפויה לעבור - בשלב הבא היא אמורה להגיע לדיון בוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה של מחוז ת"א.

ראש עיריית הרצליה משה פדלון: "כשני שלישים מהקרקע בשטח התוכנית יופקעו לטובת שטחי ציבור, דבר המעיד על כך שמדובר בתוכנית ששמה בראש מעייניה את נושא השמירה על שטחים פתוחים, הסביבה הימית, שמורות טבע וגנים לאומיים. כמו כן הקפדנו על איזון בין מתחמי המגורים למתחמי התעסוקה והתיירות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
לא רוצים מגדלים? ל-1
באמת נחמד שאתה לא רוצה מגדלים... אבל מה לעשות יש ביקוש לדירות ואוכלוסיה עולה, מה היית רוצה? וילות בכל השטח? שלא ישאר מקום אחד של טבע? אתה יודע כמה מעט שטחי כורכר טבעיים נשארו בארץ?! חבל לבנות על מקומות של כל יפים, במקום לתכנן שמורה או פארק... אני הייתי לוקח את כל העיר הזאת ושם אותה על מגדלים, המודעות הסביבתית בארץ חייבת לעלות. מוגש באהבה :)
חבר  |  31.01.17
1.
מתי עירית הרצליה תבין שלא רוצים בעיר מגדלים?
מתי עירית הרצליה תבין שלא רוצים בעיר מגדלים, לא רוצים גידול ענק במספר התושבים? בשיטטיות הופכים את העיר לשכונת סלמס מודרנית בחלקים מסויימים, לישוב יקר במיוחד ברובעים אחרים. די כבר! התושבים לא רוצים את זה ! ראו שמתחילות לצוץ תנועות מחאה בעיר והן צוברות תאוצה! תשקיעו בתשתיות, חינוך ושיפור איכות החיים של התושבים הקיימים, לא בפוזת ראווה של העיריה.
הרצלייני  |  30.01.17