אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אנטרופי נגד לוזון: "שכר המנכ"ל החדש גבוה ביחס לשווי החברה" צילום: ראובן שוורץ

אנטרופי נגד לוזון: "שכר המנכ"ל החדש גבוה ביחס לשווי החברה"

חברת הייעוץ למוסדיים מתנגדת להסכם שכרו החדש של ארז תיק שמוערך בכ-4 מיליון שקל בשנה: "התגמול צריך להיות מוטה לטובת הרכיב המשתנה כדי להגביר את זהות האינטרסים עם בעלי המניות"

30.01.2017, 19:33 | אורן פרוינד

חברת הייעוץ למוסדיים אנטרופי מתנגדת להסכם שכרו החדש של ארז תיק, עורך דינו של עמוס לוזון ב-18 השנים האחרונות, שמונה בנובמבר 2016 למנכ"ל החברה במקומו של לוזון.

קראו עוד בכלכליסט

לוזון ביקש להעניק לתיק חבילת תגמול שמנה של עד 4.1 מיליון שקל בשנה, שכוללת שכר חודשי של 200 אלף שקל (לפני מע"מ), מענק שנתי תלוי ביצועים של עד 1.2 מיליון שקל, והקצאת אופציות שיהוו 5% ממניות החברה שמוערכות בשווי של 2.4 מיליון שקל.

אנטרופי ציינה בנימוקיה כי: "אנו סבורים כי רכיב התגמול הקבוע גבוה ביחס לחברות בעלות היקפי פעילות הדומים לחברה, ובפרט לאור הפסדי החברה בשנים האחרונות ומצבה הפיננסי. אנו סבורים כי בשלב זה מבנה חבילת התגמול צריך להיות מוטה לטובת הרכיב המשתנה כדי להגביר את זהות האינטרסים עם כלל בעלי המניות. משכך, לדעתנו, על החברה להסיט חלק מהתגמול הקבוע לעבר תגמול משתנה, במזומן או באופציות, אשר במתכונת הנוכחית כבר מותנים ביעדים מאתגרים המשקפים את השאת ערך החברה לבעלי מניותיה בטווח הארוך".

עמוס לוזון, צילום: ראובן שוורץ עמוס לוזון | צילום: ראובן שוורץ עמוס לוזון, צילום: ראובן שוורץ

בנוסף אנטרופי התייחסה גם לטור שמוצע לתיק לגבי אחריות נושא משרה: "נוסח הפטור הנהוג בחברה אינו תואם את מדיניותינו, היות ואינו כולל החרגה לפיה הפטור לא יחול על החלטה או עסקה שלבעל השליטה או לנושא משרה כלשהו בחברה (גם נושא משרה אחר מזה שעבורו מוענק כתב הפטור) יש בה עניין אישי".

ארז תיק הוא שותף מייסד במשרד עורכי הדין TGK ועורך דינו של עמוס לוזון ב-18 השנים האחרונות. אנטרופי התייחסה גם לניגוד העניינים בינו לבין לוזון: "אין פירוט בדוח הזימון האם ועדת הביקורת של החברה בחנה את היקף ההתקשרויות של החברה עם משרד עו"ד תיק, קינן, גלעד ושות', והאם היקף זה הינו מהותי למי מהצדדים, והאם ועדת הביקורת בחנה את הפוטנציאל לניגודי עניינים העשוי לנבוע אגב מינויו של מר ארז תיק לתפקיד מנכ"ל במקביל להמשך התקשרות".

מתנגדים נוספים להסכם שכרו של תיק היא חברת אדלטק שבבעלות האחים אורי ורוני אדלסבורג שמחזיקה ב-7.6% מהמניות של החברה. אלו פרסמו לאחרונה הודעה רשמית שמתנגדת להסכם השכר של תיק בטענה כי תנאי ההעסקה המוצעים לתיק "הם מופרזים ואינם עולים בקנה אחד עם כישוריו, ניסיונו ומקצועיותו. קל וחומר, כאשר זהו תפקידו הראשון כמנכ"ל, וללא עבר בניהול חברות ציבוריות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות