אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנהלת נמל אשדוד: עד שלא ייקבע אחרת - ההסתדרות הכללית היא הארגון היציג של העובדים צילום: עמית שעל

הנהלת נמל אשדוד: עד שלא ייקבע אחרת - ההסתדרות הכללית היא הארגון היציג של העובדים

הקביעה נמסרה במסגרת תשובת הנמל לבקשת עיצומים שהוגשה על ידי עובדי נמל אשדוד. הסכסוך בשאלת זהות ארגון העובדים החל בשבוע שעבר כשההסתדרות הלאומית החלה לפקוד מאות אנשים בנמל תחת הטענה שרק היא תוכל לייצג את העובדים

31.01.2017, 10:13 | ליאור גוטמן

זריקת עידוד ליו"ר ההסתדרות אבי נינסקורן: חברת נמל אשדוד טוענת הבוקר (ג) בפני בית הדין הארצי לעבודה שהיא מחוייבת לעבוד רק מול ההסתדרות הכללית, ועד שלא ייקבע אחרת זהו מבחינתה ארגון העובדים היציג היחיד בנמל. הקביעה נמסרה במסגרת תשובת הנמל לבקשת עיצומים שהוגשה על ידי עובדי נמל אשדוד, לרבות דיון בשאלה האם ההסתדרות הלאומית היא ארגון העובדים היציג שם או ההסתדרות הכללית.

קראו עוד בכלכליסט

אבי ניסנקורן יו"ר ההסתדרות החדשה, צילום: צביקה טישלר אבי ניסנקורן יו"ר ההסתדרות החדשה | צילום: צביקה טישלר אבי ניסנקורן יו"ר ההסתדרות החדשה, צילום: צביקה טישלר

לפי טענת הנהלת הנמל, בית הדין הארצי לעבודה קבע בעבר בפסיקות שונות, לרבות בחברות ממשלתיות דוגמת רכבת ישראל, שארגון עובדים חדש לא יכול להכנס במקום ארגון עובדים קיים וזאת באמצע ניהול מו"מ על תנאי העבודה. משכך, להנהלת הנמל אין העדפה אישית מי ייצג את העובדים ואין לה צד בסכסוך, אבל עד שבית הדין הארצי לעבודה יחליט אחרת אין לה ברירה אלא לבוא בדין ודברים מול ההסתדרות הכללית.

הסכסוך בשאלת זהות ארגון העובדים החל בשבוע שעבר בשעה שההסתדרות הלאומית החלה לפקוד מאות אנשים בנמל תחת הטענה שרק היא תוכל לייצג את העובדים.

את הנהלת נמל אשדוד מייצג עו"ד יעקב מלישקביץ, שותף במשרד נ. פינברג ושות'.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות