אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יו"ר פורד נגד טראמפ: "איננו תומכים במדיניות ההגירה החדשה" צילום: רויטרס

יו"ר פורד נגד טראמפ: "איננו תומכים במדיניות ההגירה החדשה"

ביל פורד ג'וניור מצטרף למנכ"ל גולדמן זאקס, לויד בלנקפיין, בביקורת נגד הצו הנשיאותי האוסר כניסת תושבים מ-7 מדינות מוסלמיות לארה"ב. בג'נרל מוטורס, פיאט-קרייזלר, טויוטה והונדה שומרים בינתיים על שתיקה

31.01.2017, 10:35 | שירות כלכליסט

הביקורת נגד נשיא ארה"ב דונלד טראמפ והצו הנשיאותי עליו חתם ביום שישי שאוסר על כניסת תושבים מ-7 מדינות מוסלמיות לארה"ב, מתחילה להגיע גם מצד עולם העסקים. ללויד בלנקפיין, מנכ"ל גולדמן זאקס, שהעביר אתמול (ב') ביקורת נגד הצו, מצטרפים כעת גם ראשי יצרנית הרכב פורד.

קראו עוד בכלכליסט

היו"ר ביל פורד ג'וניור והמנכ"ל מארק פילדס כתבו בהצהרה לעובדים כי החברה לא תומכת באיסור החדש. "איננו תומכים במדיניות הזו או בכל מדיניות אחרת שנוגדת לערכים שלנו כחברה", כתבו, והוסיפו כי אינם מודעים לעובדים של החברה שמושפעים ישירות מהמדיניות.

כאמור, עוד קודם לכן הפך בלנקפיין למנכ"ל הראשון של בנק גדול שהודיע פומבית שהוא אינו תומך במדיניות ההגירה של הנשיא החדש.

ביל פורד ג ביל פורד ג'וניור, יו"ר פורד | צילום: רויטרס ביל פורד ג

פורד עצמה הייתה יעד לביקורת של טראמפ עוד במהלך מערכת הבחירות, מכיוון שהעבירה חלק מהייצור שלה למקסיקו. אולם פילדס נפגש עם טראמפ פעמיים בשבוע שעבר, והנשיא שיבח את החברה לאחר שהודיעה על השקעות בארה"ב.

לעומת זאת, ג'נרל מוטורס, פיאט קרייזלר, טויוטה והונדה סרבו להגיב על הצו הנשיאותי.

אלון מאסק, מנכ"ל יצרנית המכוניות החשמליות טסלה וחבר במועצת היועצים העסקיים של טראמפ, פנה בטוויטר ל-6.9 מיליון העוקבים אחריו וביקש מהם רעיונות "לשיפור הצו". לדבריו, אי אפשר לבטל את המהלך "אך יש אפשרות לתיקון".

בתוך כך, חברות השילוח פדאקס ו-UPS הודיעו כי הן מבצעות בדיקה להערכת ההשפעה של המדיניות על הפעילות שלהן. ב-UPS ציינו כי הם בודקים מה יהיו ההשלכות של האיסור על העובדים של החברה ברחבי העולם. "אנחנו תומכים בקווי מדיניות שמאפשרים תנועה חופשית של אנשים בין גבולות, אך מבינים את הצורך לשמור על הביטחון הלאומי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות