אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סנאפ בחרה להנפיק בניו יורק צילום: בלומברג

סנאפ בחרה להנפיק בניו יורק

מפתחת אפליקציית סנאפצ'ט תבצע את ההנפקה המדוברת שלה בבורסת ניו יורק (NYSE) ולא בנאסד"ק. החברה מתכננת להגיש את התשקיף שלה כבר במהלך הימים הקרובים

31.01.2017, 12:10 | נמרוד צוק
סנאפ, מפתחת אפליקציית סנאפצ'ט, תבצע את ההנפקה המדוברת שלה בבורסת ניו יורק (NYSE) ולא בנאסד"ק, כך טענו אתמול (שני) דיווחים של סוכנות הידיעות רויטרס ורשת CNBC מפי מקורות אנונימיים המקורבים לנושא. החברה ושתי הבורסות לא הגיבו לפרסומים.

על פי דיווחים רבים מהתקופה האחרונה, החברה צפויה לצאת להנפקה במהלך החודשים הקרובים, כי וייתכן שכבר בחודש מרץ. באתר הטכנולוגיה recode נטען ביום שישי כי היא מתכננת להגיש את התשקיף שלה לרשות האמריקאית לניירות ערך ובורסות כצעד פומבי ראשון במהלך הימים הקרובים. על פי הערכות, החברה צפויה לתמחר את מניותיה על פי הערכת שווי של 25 מיליארד דולר. ההנפקה מעוררת עניין רב בשוק ההון ובעולם הטכנולוגיה מאחר והיא תהיה ההנפקה הגדולה הראשונה של חברת טכנולוגיה משמעותית מזה חודשים רבים.

אוון שפיגל. מייסד סנאפ, צילום: בלומברג אוון שפיגל. מייסד סנאפ | צילום: בלומברג אוון שפיגל. מייסד סנאפ, צילום: בלומברג

הסיבות לבחירה המשוערת של סנאפ ב-NYSE אינן ידועות בשלב זה - מרבית חברות הטכנולוגיה הגדולות כמו אפל, אלפבית, אמזון, מיקרוסופט ופייסבוק נסחרות בנאסד"ק, אבל גם בבורסת ניו יורק הונפקו שורה של שמות משמעותיים ביניהם IBM, אורקל, טוויטר, לינקדאין וסיילספורס.

הצעד הראשון לקראת ההנפקה בוצע בסוף השנה שעברה, כאשר סנאפ הגישה מסמכים לרשות לניירות ערך באופן דיסקרטי, ומי שמוביל את התהליך הן גולדמן זאקס ומורגן סטנלי. בחמש שנות קיומה הושקעו בסנאפ 2.6 מיליארד דולר על ידי קרנות הון סיכון בהן לייטספיד, בנצ'מרק, IVP, קליינר פרקינס ופידליטי, ולצדן חברות כמו עליבאבא, יאהו וטנסנט.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות