אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו מבהיר: "הקשרים המצוינים עם מקסיקו יימשכו" צילום: רפאל קאהאן

נתניהו מבהיר: "הקשרים המצוינים עם מקסיקו יימשכו"

נאום ראש הממשלה בכנס הסייברטק התייחס הפעם דווקא לנושאים כמו ביג דאטה, אינטרנט הדברים ומכוניות אוטונומיות: "יש לנו היום תעשיית רכב חדשה"

31.01.2017, 11:34 | רפאל קאהאן

נאומו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בכנס הסייברטק בתל אביב היום (ג') היה שונה מנאומיו הקודמים בנושא. ראש הממשלה התייחס הפעם גם לתחומי טכנולוגיה אחרים כגון ביג דאטה, אינטרנט הדברים ומכוניות אוטונומיות. "אין לנו תעשיית רכב בישראל, למרות שניסינו, אבל הם היו בנויות מפייברגלאס והן היו נשברות", התלוצץ נתניהו. "אבל, כעת יש לנו תעשיית רכב חדשה, 500 חברות סטארט-אפ שבין השאר מאבטחות את המכוניות. כמו גם את תעשיית הרפואה", הסביר ראש הממשלה.

קראו עוד בכלכליסט

"תעשיית הסייבר מספקת מענה לאתגרים של תעשיות המידע שפועלות בכל מיני תחומים. זה סוג חדש של לחימה. המלחמה כיום שונה לגמרי ממה שהיה במלחמת העולם השנייה. אתה יכול להוריד מדינות לברכיהן בלחיצת כפתור. כל מערכת ניתנת לפריצה" הגדיר נתניהו את גבולות הגזרה של התחום לדעתו. "סוג חדש זה של לחימה מתחזק בכל יום שעובר. לא פלא שכולם באים לכאן - ישראל היא מובילה עולמית בתחום. אנחנו קטנים ומרוכזים וזה היתרון של ישראל. אנשים צריכים להיפגש בשביל לקדם דברים - זה הפוך לגמרי ממה שהטכנולוגיה מלמדת אותנו. המפגש בין אנשים בישראל הוא מה שמייצר את ההתקדמות העצומה בתחום", הוסיף.

נאום נתניהו בכנס הסייבר כפי ששודר בפייסבוק של כלכליסט

 

 

"לפני זמן מה החלטתי שישראל תהיה אחת מחמש המדינות המובילות בתחום הסייבר - והצלחנו. העברנו את כל כובד תעשיית הסייבר לבאר שבע. עיר שהיו בה לפני כן רק גמלים ודקלים (לא בטוח שהבאר שבעים יסכימו - ר"ק). עוד מהימים של אברהם אבינו. הקמנו את מרכז הסייבר שם בשיתוף עם אוניברסיטת בן גוריון. אנחנו עובדים קשה כדי לאבטח את המדינות שלכם. מדינת ישראל מתמודדת עם מדינות שמבחינה מספרית גדולות ממנה פי 200", התגאה נתניהו .

נתניהו התייחס גם לנושא הרגולציה והסיוע הממשלתי לתעשייה. הוא פרש את משנתו והדגיש את מחוייבתו לשוק חופשי. "החלק העיקרי של המדיניות שלנו היא לא לרגולציית יתר - הפיתוי גדול - אך זו בדיוק הדרך לגרום לפקידות לעמוד בדרך של יכולת הגידול. שנית, צריך לסייע לצמיחה בכל דרך, למשל, דרך הטבות מס למי שמעסיק בבאר שבע. אנחנו מזמינים את כל החברות להגיע אלינו".

לקראת סיום הנאום אמר ראש הממשלה, "חלק ניכר מהחדשנות הישראלית נובע מכך שישראלים היו יכולים להגיע לסיליקון ואדי השני ולחזור הנה אחרי מספר שנים". אפשר אולי לפרש את האמירה הזו כתגובה לגישה של נשיא ארה"ב, שכפי שפורסם ב"כלכליסט" אמש (ב') דווקא מנסה לתת קדימות לתעסוקה של מקומיים על חשבון עובדים זרים.

נתניהו המשיך להדגיש את המחויבות שלו להגעתן של חברות זרות לישראל, "אנחנו מנסים להקל על חברות זרות להקים פה מרכזי פיתוח", אמר. "לסיום אנחנו מקימים תכניות הכשרה ולימוד שישימו את החשיבה מחוץ לקופסה ואת היכולת להגיב במהירות בראש סדר העדיפויות", התייחס ראש הממשלה לתחום החינוך וההכשרה.

בסיום נאומו התייחס נתניהו לתחומי הטרור והמאבק בדאעש, "הטרור מהווה נדבך חשוב בתחום הסייבר. אנו רואים את זה אצל דאעש ובאירן. אני מתכנן לדבר על כך עם הנשיא דונלד טראמפ", אמ נתניהו והוסיף: "קשה היום ליצור שיתופי פעולה בין כל המדינות, אבל קל לייצר שיתופי פעולה בין מדינות שרואות עין בעין. ככל שנעבוד ביחד כך נוכל לקדם את הביטחון שלנו".

לפני שירד מן הבמה, נתניהו התייחס שוב לנושא הציוץ שלו שעלה לכותרות, לאחר שרמז שהקמת חומה בין ארה"ב למקסיקו היא "רעיון מצוין". ראש הממשלה הסביר שמדובר באי הבנה וחזר על הסבריו המוקדמים, שלא התכוון לפרויקט הקמת החומה בגבול ארה"ב ומקסיקו אלא להקמת הגדר בדרום המדינה שסייעה לעצור את המעבר של פליטים ומהגרי עבודה מאפריקה לישראל. "הקשרים המצוינים עם מקסיקו יימשכו", סיכם נתניהו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות