אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
28 חודשי מאסר נגזרו על פעיל שוק ההון לשעבר רועי חיון צילום: באדיבות אתר one

28 חודשי מאסר נגזרו על פעיל שוק ההון לשעבר רועי חיון

חיון הורשע בעבירות של עריכה, ניהול וארגון הימורים לא חוקיים, הלבנת הון והתחמקות במזיד מתשלום מס בדרכי מרמה, עורמה ותחבולה. גזר הדין הוא בהמשך להסדר הטיעון בין סנגוריו לבין המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה

31.01.2017, 12:42 | תומר גנון ונעמי צורף
שופט בית המשפט המחוזי בתל-אביב, בני שגיא, גזר היום עונש מאסר של 28 חודשי מאסר בפועל על פעיל שוק ההון לשעבר רועי חיון שהורשע בעבירות של עריכה, ניהול וארגון הימורים לא חוקיים, הלבנת הון והתחמקות במזיד מתשלום מס בדרכי מרמה, עורמה ותחבולה. גזר הדין הוא בהמשך להסדר הטיעון בין סנגוריו של חיון עוה"ד גיורא אדרת, רונן רוזנבלום, אורן אדרת ודניאל קליין לבין המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה לפיו חיון הורשע בכל עובדות כתב האישום.

קראו עוד בכלכליסט

יחד עם עונש המאסר, נגזר עליו קנס של 2 מיליון שקל וחילוט של 5 מילון שקל. בנוסף לעונשים אלו חיון שילם 5 מיליון שקל נוספים למס הכנסה במסגרת הסדר אזרחי מול רשיות המס, כך שבסך הכל, ישלם 12 מיליון שקל לקופת המדינה.

רועי חיון , צילום: אוראל כהן רועי חיון | צילום: אוראל כהן רועי חיון , צילום: אוראל כהן

חיון פנה במהלך הדיון לבית המשפט בבקשה שיאשר את ההסדר ואמר "הייתי רוצה להתנצל ולהביע חרטה עמוקה על כל המעשים שלי. המעשים שלי נעוש בשנות העשרים שלי, הייתי בחור צעיר. היום אני בן 35, אב ל-3 ילדים, מנהל עסקים בצורה לגיטימית ותקינה.

עפ"י כתב האישום שבו הודה חיון, הוא צבר הון רב בפעילות ההימורים הבלתי חוקית. באמצעות הרכוש האסור שמקורו בעבירות, ותוך ניצול מצוקתם של מהמרים שהיו חייבים לו כספים, השתלב חיון בעסקי הגז, הנפט והאופציות הבינאריות והלבין את כספו ביו היתר באמצעות עסקאות בני"ע של חברות הנסחרות בבורסה של ת"א.

התיק מטופל על ידי עורכי הדין תמר רוסמן ויונתן קרמר מהמחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה, ונחקר על ידי משטרת ישראל (היחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית) ויחידת יהלום של רשות המסים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות