אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אהוד אולמרט הגיש בקשת חנינה לנשיא המדינה צילום: טל שחר

אהוד אולמרט הגיש בקשת חנינה לנשיא המדינה

כמעט שנה אחרי שנשלח למאסר לאחר שהורשע בקבלת שוחד, הוגשה לנשיא המדינה בקשה לחון את ראש הממשלה לשעבר אולמרט. הבקשה הועברה לקבלת חוות דעת משרד המשפטים

31.01.2017, 18:18 | נעמי צורף ו-ynet
כמעט שנה לאחר שנכנס לכלא, הגיש ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט בקשת חנינה לנשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין. מבית הנשיא נמסר כי "הבקשה מטופלת מול הגורמים הרלוונטיים, ככל בקשת חנינה, והועברה למשרד המשפטים לקבלת חוות דעת". הבקשה לחנינה לאולמרט הוגשה על ידי עורכי הדין אלי זוהר ורם כספי.

על אולמרט נגזרה תקופת מאסר כוללת של 27 חודשים אותה החל לרצות ב-15.2.2016. כך שהוא צפוי להשתחרר באוגוסט הקרוב במידה שיקבל קיצור של שליש.

בספטמבר האחרון פרסם בית המשפט העליון את הכרעתו בפרשות ראשונטורס, טלנסקי ומרכז ההשקעות ודחה את הערעורים שהגיש אהוד אולמרט וכן את ערעורי המדינה.

קראו עוד בכלכליסט

בפרשת ראשונטורס דחה בית המשפט ברוב של שלושה שופטים מול שניים את ערעור המדינה והותיר את זיכויו בפרשה על כנו. בפרשת טלנסקי החליטו השופטים פה אחד לדחות את ערעורו של אולמרט ולהותיר את הכרעת הדין המשלימה וגזר הדין של בית המשפט המחוזי שעמד על שמונה חודשי מאסר על כנם. המשמעות: אולמרט ירצה שמונה חודשים נוספים בכלא מעבר לשנה וחצי שהוא מרצה בפרשת הולילנד. 

אהוד אולמרט , צילום: עמית שאבי אהוד אולמרט | צילום: עמית שאבי אהוד אולמרט , צילום: עמית שאבי

בפרשת מרכז ההשקעות הוחלט פה אחד לדחות את ערעור המדינה ולהותיר את גזר הדין של בית המשפט המחוזי - עונש מאסר על תנאי - על כנו.

אולמרט, המרצה מאסר בגין הרשעותיו בקבלת שוחד בפרשת הולילנד ובשיבוש מהלכי חקירה בפרשות הולילנד וטלנסקי, ערער על ההרשעות בהפרת אמונים בפרשת מרכז ההשקעות ובמרמה והפרת אמונים בפרשת טלנסקי.

בפרשת מרכז ההשקעות הורשע אולמרט בהפרת אמונים בכך שכשר התמ"ת והתקשורת פעל בניגוד עניינים כשהתערב בהליכים לטובת ארבע חברות שיוצגו על ידי מקורבו, עו"ד אורי מסר. השופטים התחשבו במחיר האישי ששילם אולמרט כשהתפטר מראשות הממשלה, וגזרו עליו מאסר על תנאי בלבד. הפרקליטות ערערה על קולת העונש ודרשה לגזור עליו מאסר בפועל, אך העליון דחה והותיר עונש מאסר על תנאי.

אולמרט הוא ראש הממשלה הראשון מאז קום המדינה שנכנס לכלא. הוא מרצה את מאסרו באגף 10, ששופץ במיוחד לקראת כליאתו. מדובר באגף מיוחד ששימש בעבר הוסטל. האגף כולל שישה תאים שבכל אחד מהם שלוש מיטות, מקלחת ושירותים, ארון לציוד, שולחן, כיסאות וטלוויזיה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות