אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההורים בחרו לנתב את חסכונות הילדים לאפיק המסוכן יותר צילום: סי די בנק ובלומברג

ההורים בחרו לנתב את חסכונות הילדים לאפיק המסוכן יותר

מנתונים שהגיעו ל"כלכליסט", 64% מההורים שבחרו באלטשולר שחם העדיפו מסלול בסיכון מוגבר, שבו 80% מושקעים במניות

01.02.2017, 08:15 | רחלי בינדמן

נתונים שהגיעו לידי "כלכליסט" חושפים כי ההורים לא חוששים מסיכון מוגבר לחיסכון של ילדיהם. יותר ממחצית מההורים שבחרו לחסוך לילדים בתוכנית חיסכון לכל ילד בקופת גמל בחרו בבית ההשקעות אלטשולר שחם, כך נחשף ב"כלכליסט". באלטשולר נפתחו עד כה כ־360 אלף חשבונות בתוכנית.  

קראו עוד בכלכליסט

כעת מתברר כי 64% מתוכם היו במסלול הסיכון המוגבר, שבו כ־80% מהכספים מושקעים באפיק המנייתי. 27% מהחשבונות הם במסלול הכללי, המציע סיכון בינוני ומפנה כ־35% לאפיק המניות. רק כ־9% הם במסלול הסולידי מופחת הסיכון, שבו שיעור ההשקעה במניות מגיע עד 15%, וכן במסלול ה"כשר" שכפוף לתנאי ההלכה היהודית, הסולידי גם כן.

במילים אחרות, ההורים לא חששו מהתנודתיות הכרוכה בהשקעה במניות מתוך הבנה כי משום שמדובר בחיסכון לטווח ארוך, משמעותה פחותה.

במשרד האוצר נקבע כי כספיהם של ילדים עד גיל 15 שהוריהם לא יבצעו בחירה אקטיבית עד יוני הקרוב, יושקעו בקופת גמל במסלול סולידי. החלטה זו מנוגדת להעדפות הסיכון של ההורים שנחשפות כעת באמצעות אלטשולר שחם, ואף מנוגדת להבנה הקיימת בשוק ההון שלפיה לאורך זמן, שוק המניות נוהג להשיג תשואה גבוהה ועדיפה על השוק הסולידי.

עוד מתברר כי 75% מההורים שפתחו קופת גמל באלטשולר שחם בחרו להכפיל את סכום ההפקדה ל־100 שקל. תוכנית חיסכון לכל ילד היא פרי יוזמה של משרד האוצר, שבמסגרתה המדינה תעביר 50 שקל מדי חודש לחיסכון לכל ילד. זוהי למעשה הגדלה מחדש של קצבאות הילדים לאחר שהתכווצו בתקופת כהונת הממשלה הקודמת. להורים ניתנה אפשרות לבחור בין חיסכון בקופת גמל לבין חיסכון בבנק.

גלעד אלטשולר, צילום: עמית שעל גלעד אלטשולר | צילום: עמית שעל גלעד אלטשולר, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות